Menu

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Ustroń

Do Leśnego Parku Niespodzianek, zlokalizowanego w Ustroniu Zawodziu wybrać się można o każdej porze roku – sezon w nim trwa cały czas, także i w święta. To miejsce dla tych, którzy czują się częścią przyrody i lubią z nią bezpośrednio obcować. Już od kilkunastu lat przyciąga miłośników beskidzkiej flory i fauny, oferując kilometry dydaktycznych ścieżek.

Jedną z dużych atrakcji parku są swobodnie po nim przemieszczające się muflony i daniele oraz niezliczona ilość gatunków ptaków, w tym przede wszystkim sów oraz drapieżników. W parku spotkać można też między innymi dziki, jelenie, sarny, a nawet żubry. Przy parku działa Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej – miejsce, w którym można poznać historię myślistwa, a także dokształcić się z zakresu różnorodności dźwięków i tropów, jakie spotkać da się w lesie.

Dodatkowymi atrakcjami są: punkt widokowy, z którego doskonale widać Wielką Czantorię i pasmo górskie, w którym szczyt ten się znajduje, wolierę bażantów, a dla najmłodszych – plac zabaw. Ze szczegółowymi informacjami o Leśnym Parku Niespodzianek zapoznać się można na stronie internetowej miejsca: https://www.lesnypark.pl/. Bilety wstępu wahają się od 14 zł (dzieci w grupach zorganizowanych) do 22 zł (dorośli indywidualnie przybywający do parku).

 

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK
ul. Zdrojowa 16, Ustroń
tel.: +48 515 255 161


Zobacz lokalizację na mapie: