Menu

Stadnina Koni Ochaby w Skoczowie

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Ochaby Wielkie

Jeździectwo to dyscyplina sportu, ale też dla wielu po prostu sposób na życie. Żeby się wyciszyć i zrelaksować nie ma dla nich lepszego rozwiązania nad to właśnie, by pójść do stadniny, zaopiekować się koniem i jeździć na nim w pięknej, górskiej scenerii. Stadnina Koni „Ochaby” mieszcząca się w Ochabach Wielkich w Skoczowie proponuje wszystkim zainteresowanym takie właśnie wyciszenie, ale i przygodę. Jazda konna nieustannie przynosi nowe wrażenia, a co za tym idzie – pozwala wzbudzić prawdziwie pozytywne emocje.

Historia stadniny „Ochaby” sięga ponad sześćdziesięciu lat wstecz. Jest to więc miejsce z tradycjami, w którym nie tylko pielęgnuje się konie, ale również prowadzi ich regularną hodowlę. Od samego początku zajęto się w niej opieką nad angloarabami francuskimi i do dziś ta właśnie rasa dominuje w stadninie. Przyjeżdżając do „Ochabów”, można zdecydować się albo na jazdę konną, albo nawet na zakup zwierzęcia. Angloaraby hodowane w tej stadninie należą do najsilniejszych i najpiękniejszych w kraju, jeśli nie na całym kontynencie. Sama stadnina zlokalizowana jest w urokliwym miejscu, pełnym zieleni. To daje koniom możliwość zdrowego rozwoju, a osobom odwiedzającym je lub decydującym się na przejażdżkę – radość z obcowania z mądrym zwierzęciem w pięknych okolicznościach przyrody.

Cennik (na rok 2014) przedstawia się następująco: 1 godzina na maneżu: 40 zł, 30 minut na lonży: 25 zł i podobnie do prowadzenia na lonży prezentuje się cenowo 20 minut oprowadzania. Właściciele stadniny proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny wszystkich zainteresowanych jazdą.


Zobacz lokalizację na mapie: