Wielbładzi Garb - atrakcje turystyczne Krynica Morska - e-wczasy.pl

Menu

Wielbładzi Garb

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Krynica Morska

Podróżując z Krynicy Morskiej w kierunku Piasków, w odległości około 2 km za miastem znajdujdziemy tzw. "Wielbłądzi Garb" - zespół najwyższych wydm na Mierzei Wiślanej. To miejsce, z którego roztacza się wspaniały widok na wody Bałtyku, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Dodatkowo jest to najwyższa stała wydma w Europie.

 

Wielbłądzi Garb leży na północno-wschodnim krańcu Krynicy Morskiej, tuż przy żółtym szlaku turystycznym, około czterdzieści minut marszu z centrum miejscowości. Po wyjściu z Krynicy Morskiej w kierunku Nowej Karczmy ulicą Gdańską, znaki szlaku skręcają w prawo, w stronę Zalewu Wiślanego, którego brzegiem prowadzą przez kilkaset metrów. Następnie dróżka wspina się na niewielką przełęcz, skąd stumetrowej długości ścieżka prowadzi na sam szczyt.

 

Tam też zanjduje się wieża widokowa wraz ze schodkami i balustradami, które ułatwiają bezpieczne poruszanie. Z myślą o turystach z rowerami ustawiono stojak na rowery, dla zmotoryzowanych u podnóża wydmy przy szosie prowadzącej w stronę Piasków zlokalizowany jest parking.


Zobacz lokalizację na mapie:

Nasz Ośrodek Willa Piotr mieści się w bardzo atrakcyjnym miejscu, łatwy dojazd, duży parking, plac zabaw przy Ośrodku, boiska sportowe sztucznie oświetlone

Zobacz

Ośrodek Rekreacyjno Wypoc…

Domki 8 os położone nad samym jeziorem z widokiem na górę Żar. Do wyłącznej dyspozycji gości molo z leżakami i rowerkami wodnymi!

Zobacz

Domki nad jeziorem Lord

Domki nad jeziorem Lord

Międzybrodzie Bialskie

od 40 PLN

Zobacz

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Beskidek” zapraszamy na całoroczny wypoczynek

Zobacz

OSW Beskidek

OSW Beskidek

Szczyrk

od 40 PLN

Zobacz