Menu

Wielbładzi Garb

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Krynica Morska

Podróżując z Krynicy Morskiej w kierunku Piasków, w odległości około 2 km za miastem znajdujdziemy tzw. "Wielbłądzi Garb" - zespół najwyższych wydm na Mierzei Wiślanej. To miejsce, z którego roztacza się wspaniały widok na wody Bałtyku, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Dodatkowo jest to najwyższa stała wydma w Europie.

 

Wielbłądzi Garb leży na północno-wschodnim krańcu Krynicy Morskiej, tuż przy żółtym szlaku turystycznym, około czterdzieści minut marszu z centrum miejscowości. Po wyjściu z Krynicy Morskiej w kierunku Nowej Karczmy ulicą Gdańską, znaki szlaku skręcają w prawo, w stronę Zalewu Wiślanego, którego brzegiem prowadzą przez kilkaset metrów. Następnie dróżka wspina się na niewielką przełęcz, skąd stumetrowej długości ścieżka prowadzi na sam szczyt.

 

Tam też zanjduje się wieża widokowa wraz ze schodkami i balustradami, które ułatwiają bezpieczne poruszanie. Z myślą o turystach z rowerami ustawiono stojak na rowery, dla zmotoryzowanych u podnóża wydmy przy szosie prowadzącej w stronę Piasków zlokalizowany jest parking.


Zobacz lokalizację na mapie: