Menu

Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Władysławowo
  Wstęp: płatny

Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie można bez zaliczyć dojednych z najładniejszych muzeów przyrodniczych na Pomorzu, które ukazuje wyjątkową florę i faunę tego regionu. Obiekt mieści się w domku adiutanta gen. Józefa Hallera.

Główną espozycją jest plastyczna mapa Bałtyku, dzięki której możemy poznać zarys akwenu oraz wszystkie typy wybrzeży. Można tutaj zapoznać się z historią Baltyku. Pozostałe ekspozycje pozwolą także poznać odwiedzającym zróżnicowany świat roślin i zwierząt Morza Bałtyckiego.

W muzeum znajduje się także kącik etnograficzny dzięki któremu zdobędziemy wiedzę o formach działalności ludzi na tym terenie m.in. poprzez zbiory starego sprzętu rybackiego, narzędzi rolniczych oraz przedmiotów domowych takich jak: kołowrotek, motowidło czy sprzęt kuchenny. Ekspozycja uzupełniona została o plansze fotograficzne obrazujące codzienne życie i tradycję Kaszub terenów nadmorskich.

Muzeum Przyrodnicze czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Wstęp jest bezpłatny, więc z pewnością tym bardziej warto zatrzymać się tutaj na chwilę i dowiedzieć się czegoś więcej.

Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego
84-120 Władysławowo
Morska 6
Telefon: 58 674 06 85


Zobacz lokalizację na mapie: