Menu

Zlot Żaglowców Gdynia 2014

Rodzaj atrakcji: Wydarzenia
Miejscowość: Gdynia
  Wstęp: bezpłatny

Dla wszystkich miłośników żagli i wysokich masztów szykują się niesamowite przeżycia. W sierpniu 2014 roku będzie miał miejsce wielki Zlot Żaglowców w Gdyni. Tego nie można przegapić!

Zlot Żaglowców to niepowtarzalna okazja, by podziwiać na morzu najwięsze jednostki świata, nie zabraknie również zabytkowych perełek. Impreza odbędzie się od 15 do 18 sierpnia. Zaplanowano ją, aby uczcić czterdziestolecie pierwszego zlotu wielkich żaglowców w mieście.

Najpiękniejsze żaglowce z całego swiata co roku przypływają do Gdyni, wprawiając w zachwyt nie tylko mieszańców, ale przede wszytskim licznych turystów z Polski i Europy. Jedt już oficjalne potwierzenie, że w roku 2014 również możemy spodziewać się masy wrażeń!

Możemy się spodziewać, że najbliższy zlot będzie wyjatkowy. Jak przekonują organizatorzy, gdyńscy urzędnicy zrobią wszystko, aby jak najwierniej zrekonstruować flotę, jaka pojawiła się w Gdyni w 1974 r.

"Spodziewam się, że w sierpniu zobaczymy w Gdyni około 8 - 10 największych na świecie żaglowców klasy A, ponadto mniejsze jednostki" - mówi Joanna Zielińska, koordynująca organizację przyszłorocznego zlotu.

Jak co roku, wszystkie jednostki cumować będą przy Nabrzeżu Pomorskim, w Basenie Prezydenta. Jest już pewne, że w gronie tym znajdą się "Dar Młodzieży" i "Fryderyk Chopin", oraz wiele innych. Możemy być pewni, że zlotowi towarzyszyć będzie wiele inteersujacych wydarzeń, takich jak parada załóg po gdyńskich ulicach i żaglowców na Zatoce Gdańskiej, czy koncerty na plaży w Śródmieściu. Zostaną również zorganizowane spotkania z żeglarzami, którzy gościli w Gdyni w 1974 r.

Warto już teraz zaplanować przyjazd do Gdyni na to wyjątkowe wydarzenie, tym bardziej, że organizatorzy spodziewają się ogromengo zainteresowania. Decydując się na ostatnią chwilę, z pewnnością będziemy mieli problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek kwatery - warto zadbać o to dużo wcześniej.

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje:


Zobacz lokalizację na mapie: