Menu

Co zobaczyć w Gdyni

Będać w Trójmieście, wiele osób zatrzymuje się w Gdyni, doceniając jej walory turystyczne. Jak spędzić tu czas? Gdynia oferuje wiele ciekawych atrakcji dla każdego: znajdziemy tu coś dla rodzin, jak i osób spędzających czas w pojedynkę.

Zapraszamy na krótki przegląd tego, co ma Gdynia do zaoferowania:

Miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć, jest Skwer Kościuszki. To miejsce najczęściej wybierane przez spacerowiczów w Gdyni. To tutaj znajduje się też Gdyńskie Akwarium. Do jego największych atrakcji zaliczyć można drapieżne piranie z dorzecza Amazonki, a także żywą rafę koralową! Ekspozycja obejmuje 54 zbiorników, w których podziwiać można ok 1500 zwierząt wodnych (zarówno z wód słonych, jak i słodkich).

Dla osób, które chciałyby zapoznać się z historią Gdyni, polecamy wizytę w Muzeum Miasta Gdyni, w którym na 4 piętrach nowoczesnego budynku prezentowane są ekspozycje ukazujące historię miasta jako uzdrowiska i portu. Warto dodać, że Muzeum jest nowocześnie wyposażone.

 

Muzeum Miasta Gdynia

Muzeum Miasta Gdyni - foto: Leinad


Gdynia ma również bogata ofertę dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas. Istnieje możliwość uczestniczenia w biegach z cyklu Parkrun Gdynia (amatorskie biegi na dystansie 5km, które osbywają się w każda sobotę o godzinie 9 na Bulwarze Nadmorskim). Udział w biegach jest całkowicie bezpłatny. Z kolei w każdą środę o godz. 19.00 przed Contrast Cafe zbierają się osoby, które wspólnie uprawiją Nordic Walking. Co ciekawe, mogą przyjść osoby początkujące - uczestniczy mogą bezpłątnie wypożyczyć kijki i skorzystać z pomocy instruktorów. A po zajęciach można rozgrzać się przy darmowej herbacie w Contrast Cafe.

Dla rodzin z dziećmi ciekawą propozycją jest odwiedzenie Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. To interaktywna wystawa, która jednocześnie bawi i uczy. Wysatwę podzielono na 4 strefy tematyczne, dotyczące różne strefy naszego życia. To tutaj można przeprowadzać eksperymenty i badać zjawiska z różnyh dziedzin nauki.

Miłośnicy motoryzacji docenią ofertę Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji, które przeniesie ich w lata 20 ubiegłego wieku. W Muzeum zgromadzono ok 200 zabytkowych pojazdów, które odrestaurowana z wyjatkową dbałością o szczegóły. Co więcej - nawet hala ekspozycyjna została przygotowana w tai sposób, aby przypomniać brukowaną uliczkę z tamtych lat.

To tylko niektóre atrakcje Gdyni. Miasto organizuje również niezwykle interesujące wydarzenia, jak choćby Zlot Żaglowców, który przyciąga setki tysięcy turystów z różnych części kraju i Europy. Z pewnością w Gdyni każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z pozostalymi atrakcjami Gdyni.

 

Jeśli wybierasz się do Trójmiasta, zarezerwuj nocleg:

noclegi Gdańsk
noclegi Gdynia
noclegi Sopot