Menu

Ustka - miasteczko z duszą

Co roku w uroczej ustce goszczą setki tysięcy turystów z całej Polski, wielu z nich chętnie tu wraca każdego roku, to potwierdza tezę Ustka jest wyjątkowa, ma swój magiczy, niepowtarzalny klimat i właśnie z powodu tego klimatu nasi goście odwiedzaja nas co roku.

 

Do miana letniej stolicy Polski staje w szranki co roku kika miast i miasteczek nadbałtyckich, co roku też prym wiodą Kołobrzeg, Mielno, Świnoujście i wiele innych ale również Ustka - dlaczego?

 

Miejscowośc ta może pochwalić się ponad stuletnimimi domkami rybackimi, teętniącą całą dobę życiem promenadą, i łagodnym mikroklimatem, który przyciąga wiele osób. Podobno w Ustce zawsze jest ciepło latem i rzadko pada deszcz, jest więc to miejsce gdzie na pogodę latem nie można zbytnio narzekać.

 

Ustka oferuje też wspaniałą rozległą plażę, którą pokrywa mięciutki, gorący piasek, czysta i stosunkowo ciepła woda w morzu w okolicach Ustki jest kolejnym atutem tego miasta.

 

Włodarze miasta, od kliku lat przywracają dawną świetność Ustce - przygotowano projekt rewitalizacji starej części Ustki , która kiedyś była kurortem na skalę Europejską. Projekt ten zakłada również remont starówki i historycznych budynków w miasteczku, według ich pierwotnej architektonicznej formy. Ma to sprawić swoim charakterem będą nawiązywały do zabudowy przedwojennej osady rybackiej a więc zrobi się naprawdę romantycznie i jeszcze bardziej klimatycznie.

 

Ustka

Ustka z lotu ptaka - foto: Michał Słupczewski

 

Po tych zmianach Ustka z pewnością wypięknieje jeszcze bardziej – co trzeba tu szczerze przyznać przyda się temu miastu, które w poprzednim ustroju zostało bardzo zaniedbane.

 

Miasteczko to to nie tylko morze, piach i kilka sklepów- znajduje się tu również bardzo ciekawe Muzeum chleba, Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Minerałów a także Bałtycka Galeria Sztuki współczesnej i oczywiście – Latarnia Morska. Na promenadzie natomiast znajduje się ciekawy obiekt- ławeczka z odlaną z brązu z najsłynniejszą w Polsce „kobietą pracującą „-Pania Ireną Kwiatkowską.

 

Jedną z największych atrakcji w Ustce jest z pewnością znajdujący się po zachodniej stronie Portu Park Historii „Twierdza Ustka” Z pewnością turyście zainteresowani historia naszego kraju będą zadowoleni, wszakże to idealne miejsce na wycieczkę zwłaszcza jeśli doskwiera brak pogody.

 

Zapraszam wszystkich gorąco do Ustki jest tu również fantastyczna baza gastronomiczna - bardzo polecana przez tubylców restauracja jest Restauracja Molo Cafe- jedznko smaczne i świeże natomiast trzeba nastawić się na spory rachunek dla całej rodziny.

 

Jeśli zaś chodzi o restauracje serrwujące świeże rybki to na głowę bije wszystkich smażalnia ryb foczka znajdująca się na promenadzie Nadmorskiej (przy pomniku Chopina).

 

Mam nadzieję ze troszkę przedstawiłam wszystkim to fajne miasteczko jakim jest Ustka- ja każdym razie na pewno tu jeszcze wrócę.

 

 

Aby przygotować się na lato w Ustce sprawdź już teraz noclegi w Ustce

bądź w okolicy: noclegi w Łebie, noclegi w Rowach, noclegi Jarosławiec