Menu

Park historyczny Twierdza Ustka

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Ustka
  Wstęp: bezpłatny

Ustka ma bogatą historię, niewiele by brakowało a zamiast słynnym kurortem stała by się militarną twierdzą. Na szczeście plan ten nigdy się nie powiódł. Zamiast tego - współcześni mogą zwiedzać dziś park Historyczny Twierdza Ustka. II wojna Światowa zaskoczyła budowniczych portu Ustceckiego i dlatego przerwano prace i nie zaistalowano baterii zaporowej i przeciwlotniczej „Blucher”.

 

Chociaż montaż tej baterii się nie powiódł, żelbetonowe działo, w tym dwie połączone podziemnymi korytarzami ze schronem, stanowiskiem dowodzenia, i sypialnie dla około 40osobowej załogi, dobrze zachowały się do dziś i można je obejrzeć właśnie w owym parku – wszyscy pasjonaci bukrów i historii II wojny Światowej z pewnością nie odpuszczą takiej okazji, tym bardziej że twórcy muzeum dołożyli starań aby było naprawdę ciekawie.

 

Od tego roku zorganizowano mulimedialną prezentacje w interaktywnym bukrze, ponadto w bunkrach są eskpozycje z przebranymi manekinami aby jak najlepiej przenieść nas w czasy II wojny Śiwtowej. Bukry można zwiedzać codziennie w miesiącach zimowych od 10:00 do zmroku a w soboty i niedziele organizowane są ogniska i grill.

 

 Bunkry - Ustka

 

tel. 698 669 446

 

Twierdza znajduje się nie daleko ulicy. Bohaterów Westerplatte

 


Zobacz lokalizację na mapie: