Każdy z nas ma takie miejsca, które planuje odwiedzić od lat. Każdego roku powtarzasz sobie „Muszę tam pojechać”? Niech myśli zamienią się w czyny 🙂 W zestawieniu poniżej znajdziesz atrakcje z różnych rejonów Polski, które powinien zobaczyć każdy, kto kocha podróże! 

Kanał Elbląski

Każdy, kto choć raz odwiedził Mazury, z chęcią wraca do krainy wielkich jezior. Jeden krótki wyjazd na Mazury nie wystarczy. Ten rejon Polski ma tak wiele do zaoferowania, że w kilka dni nie sposób zobaczyć wszystkiego!

Na liście najciekawszych atrakcji Mazur wysoką pozycję zajmuje Kanał Elbląski. Kanał Elbląski to zabytek sztuki hydrograficznej rozsławiony na skalę światową. Warto wspomnieć również o tym, że to najdłuższy kanał żeglowny w naszym kraju.

Zamknij oczy i wyobraź sobie statek. Zapewne przed oczami ukazał Ci się widok płynącego po wodzie statku, który pozostawia za sobą fantazyjnie wzburzoną wodę. W Elblągu rzeczywistość ta czasami zostaje przeinaczona. Tutaj statki jadą również lądem na wózkach! Dookoła Kanału Elbląskiego rozciągają się ścieżki w Małdytach, Miłomłynie oraz Jelonkach. Jeśli planujesz urlop na Mazurach, koniecznie przespaceruj się choć jedną z nich.

Planetarium Toruń

Oto miejsce, w którym gwiazdy są na wyciągnięcie ręki! Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że jesteśmy częścią  wszechświata. Jednak czy każdy z Was ma świadomość tego, jak ogromna jest przestrzeń, która nas otacza…?

Planetarium w Toruniu każdego dnia zabiera ciekawych świata w kosmiczną podróż. W czasie seansów goście siedzą wygodnie w fotelach, a nad ich głowami ukazują się gwiazdy i kosmiczne animacje. W trakcie każdego pokazu astronomicznego goście otrzymują solidną dawkę wiedzy i ciekawostek opowiadanych przez narratora. Całość dopełnia fantastyczna muzyka!

Odwiedź Planetarium i zaobserwuj zjawiska, które naturalnie występują na niebie. Fazy Księżyca, układ gwiazdozbiorów, zaćmienia oraz układ 6500 gwiazd – wszystko to zobaczysz właśnie tutaj!

Pałac w Kozłówce

Jeśli w najbliższym czasie planujesz odwiedzić Lublin, nie zapomnij o Kozłówce. Miejsce to jest ciekawą propozycją spędzania czasu poza miastem – 30 minut drogi autem to naprawdę niewiele. Zapewniamy Was, że warto!

Dziś Pałac w Kozłówce to Muzeum Zamoyskich – jednak zwiedzający nie odczuwają tu typowo muzealnego klimatu. Spacer po Pałacu w Kozłówce bardziej przypomina gościnną wizytę na pokojach u hrabiego. Z każdym krokiem przenosimy się w inną rzeczywistość… Rezydencja w Kozłówce to bogato zdobione wnętrza, odważne kolory, piękne malowidła oraz piece kaflowe.

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to polska duma architektoniczna – to również największa twierdza gotycka w Europie! Do czasu rozbiorów zamek był rezydencją władców. Nigdy nie było Ci po drodze do Malborka? W tym roku musisz to zmienić.

Obiekt podzielony jest na kilka części. Jedną z nich jest zamek średni z gotyckim pałacem oraz zamek wysoki. Turyści zwiedzający wnętrza zamku mogą jednocześnie podziwiać eksponaty, takie jak: zbroje husarskie, miecze oraz szable.  

Będąc w zamku w Malborku warto zobaczyć celę, w której więziony był Witold – kuzyn króla Władysława Jagiełły. Zamek w Malborku to nie tylko piękny obiekt architektoniczny zbudowany z czerwonej cegły. To przede wszystkim miejsce, w którym ciągle coś się dzieje!

Od maja do września w ofercie kulturalnej zamku znaleźć można wspaniałe widowisko Światło i Dźwięk. Zobacz, jak Zamek w Malborku prezentuje się nocą! W czasie widowiska poczujesz się jak na prawdziwym placu bitwy: rozbrzmiewające dookoła motywujące do walki krzyki wojowników oraz szczęk broni. Tego po prostu nie można przegapić 🙂

Zamek w Malborku to tylko jedna z wielu atrakcji polskiego Pomorza. Przeczytaj artykuł Sprawdź, co warto zobaczyć na Pomorzu

Solina

Solina to niewielka wieś położona w województwie podkarpackim. Miejsce to słynie z przepięknego Jeziora Solińskiego, czyli sztucznego zbiornika retencyjnego. Ten rejon turystyczny oferuje wczasowiczom naprawdę wiele. Tutejsze ścieżki rowerowe zachwycają nawet najbardziej wymagających fanatyków dwóch kółek. Zaplanuj niezapomnianą wycieczkę rowerową – połącz zwiedzanie Soliny i okolicy z aktywnością fizyczną.  

Trasa nr 1 – 24 km, czas przejazdu szacowany na ok. 2 godz. 30 minut

Solina – Łobozew – Bóbrka – Myczkowce – Zwierzyń – Uherce – Orelec – Bóbrka – Solina

Trasa nr 2 – 25 km, czas przejazdu szacowany na ok. 2 godz. 30 minut

Polańczyk – Berezka – Bereźnica Wyżna – Górzanka – Wołkowyja – Polańczyk

Źródło: http://www.solina.info.pl

Jezioro Solińskie nazywane jest bieszczadzkim morzem – oszałamiająca liczba wysp, półwyspów, zatoczek oraz przystani sprawia, że to rajski akwen dla żeglarzy nie tylko z Polski, ale również zza granicy.

Noclegi w Bieszczadach – nasze propozycje:

Zobacz noclegi w Bieszczadach

Kolorowe Jeziorka

Tę atrakcję zafundowała nam natura. Cztery jeziorka wyróżniają się na tle innych kolorem wody. Wody tych jezior wpadają w kolory żółte, purpurowe, błękitne oraz czarne. O ich zabarwieniu decyduje skład chemiczny ścian i dna.

Dzięki lazurowym wodom jeziora błękitnego poczujesz się tu prawie jak na egzotycznej wyspie otoczonej palmami. To niezwykle czysta woda, której kolor zawdzięczamy miedzi. Ciekawostką jest to, że jeziorko ma ponad 20 m głębokości!