Okres pandemii miał ogromny wpływ na sposób, w jaki podróżujemy, a także na ulubione kierunki turystyczne Polaków. W ubiegłych latach najczęściej wybieraliśmy rodzime kurorty, dzisiaj coraz chętniej decydujemy się na zagraniczny wypoczynek. Gdzie warto spędzić wakacje 2024? Jakie kierunki będą na topie w tym roku?

— artykuł partnera —

Słoneczna Grecja hitem turystycznym w 2024 roku. Jak poczuć magię Hellady?

Hellada to określenie na starożytną Grecję, której pozostałości są jednymi z najważniejszych atrakcji turystycznych. Jeśli chcesz jeszcze lepiej poznać historię antycznej Grecji, koniecznie odwiedź stolicę kraju, czyli Ateny. Nad miastem góruje 70-metrowe wapienne wzgórze z dobrze zachowanym Akropolem, które od VI wieku p.n.e. było miejscem kultu Ateny, bogini mądrości, sprawiedliwej wojny i sztuki oraz opiekunki miasta Ateny. Zespół budynków wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W kompleksie znajdują się między innymi archeologiczne Muzeum Akropolu, Propyleje (brama prowadząca do świątyń) oraz dobrze zachowane świątynie, takie jak Erechtejon, Apteros i Partenon.

W Atenach warto zwiedzić również inne kompleksy starożytnych budowli. Pierwsze kroki możesz skierować do Agory, czyli najważniejszego placu w dawnych Atenach, na którym toczył się handel, a także życie polityczne i religijne. Agora ateńska leży u stóp Akropolu, a budowlą, która została odtworzona, jest stoa Attalosa. To obiekt ważny w handlu – jest halą kolumnową, którą z jednej strony zamyka ściana. Współcześnie obok niej przebiega najstarsza linia ateńskiego metra, a w jej wnętrzach mieści się Muzeum Agory. Kolejny kompleks antycznych zabytków, które możesz umieścić na swoim planie wakacji w Grecji w 2024 roku, jest Forum Rzymskie, czyli rynek wzniesiony w okresie panowania Rzymian. Do naszych czasów zachowała się między innymi Róża Wiatrów z zegarem, a także pozostałości Biblioteki Hadriana.

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie podróży do Grecji? Możesz zwiedzić największą starożytną świątynię grecką, czyli Olimpiejon (Świątynię Zeusa Greckiego), położony u stóp Akropolu antyczny Teatr Dionizosa oraz zrekonstruowany stadion, w którym w 1896 roku odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie.

Planujesz zwiedzanie i plażowanie? W 2024 roku wybierz wakacje na greckiej wyspie

Trendy podróżnicze

Grecja ma 10. na świecie pod względem długości linię brzegową. Kraj opływają wody aż 4 mórz – Śródziemnego, Egejskiego, Jońskiego i Kreteńskiego. Atrakcyjne oferty pakietów Lot+Hotel znajdziesz w zaufanej platformie do organizowania podróży. Sprawdź, gdzie możesz wybrać się na wakacje 2024 w Grecji – kliknij link https://www.esky.pl/lot+hotel/2-wakacje/(0)(co:gr)-wakacje-w-grecji. Wśród ofert królują miejscowości położone na Riwierze Egejskiej, a także na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jeśli marzysz jednak o wakacjach na wyspie, Grecja to doskonały cel podróży. W jej granicach leży około 2500 wysp i wysepek, z czego 165 jest zamieszkałych.

Korzystając z wakacji lub city breaków w opcji lotów z noclegami w jednej rezerwacji, które są dostępne na eSky.pl, wakacje 2024 możesz spędzić między innymi na najpopularniejszych greckich wyspach, takich jak:

  • Zakynthos, który stanowi idealne miejsce na wakacje w Grecji w 2024 roku, jeśli szukasz wyciszenia. Wielu turystów odwiedza tę wyspę ze względu na bujną roślinność, w tym drzewa owocowe (winorośle i drzewa cytrusowe) i gaje oliwne.
  • Kreta, która jest największą i najpopularniejszą wyspą grecką. Wakacje na Krecie są wymarzone i dla miłośników zwiedzania antycznych zabytków, i dla fanów sportów wodnych. Wiele przygód czeka tutaj też na śmiałków, którzy chętnie wchodzą do jaskiń. Na Krecie jest około 3000 jaskiń.
  • Santorini. To wulkaniczna wyspa położona na Morzu Egejskim. Znana jest przede wszystkim ze względu na malownicze krajobrazy i ciemne plaże. Miłośnicy greckiej architektury zachwycają się również pięknymi białymi budynkami z niebieskimi dachami w kształcie kopuły, które zdominowały krajobraz urwistego wybrzeża.
  • Rodos, który jest dosłownie rajem na ziemi dla miłośników kąpieli słonecznych. Przepiękne plaże są jedną z najważniejszych atrakcji. Każdą z nich oznaczono niebieską flagą, czyli oficjalnym wyróżnieniem przyznawanym najczystszym plażom.

Dlaczego warto wybrać wakacje na eSky.pl?

Jeśli wybierasz się w 2024 roku na urlop do Grecji, rozważ możliwość jednoczesnej rezerwacji biletu lotniczego i noclegu. Wygodne połączenie obu usług oraz intuicyjna wyszukiwarka połączeń lotniczych i obiektów hotelowych sprawiają, że zorganizowanie wymarzonych wakacji w atrakcyjnej cenie zajmie Ci zaledwie chwilę.

Do najważniejszych zalet pakietu należą łatwa rezerwacja oraz elastyczne formy płatności, w tym płatność odroczona i raty. Do wyboru masz loty setek linii i ponad 1,3 miliona obiektów noclegowych na całym świecie. Szeroki wybór obejmuje hotele, apartamenty i wiele innych rodzajów noclegów. W razie konieczności możesz również skorzystać z możliwości bezpłatnego anulowania rezerwacji w hotelu.

Grecja to w tym sezonie jeden z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków. Jeśli marzysz o tym, aby poznać antyczne zabytki, które znasz z podręczników i filmów dokumentalnych o fundamentach zachodniej cywilizacji, koniecznie wybierz się do Aten. A może zależy Ci na wakacjach nad morzem w 2024 roku? Doskonałe warunki czekają na Ciebie między innymi nad Morzem Śródziemnym i na greckich wyspach. Wybierz wakacje na eSky.pl i ciesz się wakacjami 2024 w Grecji!