Holandia wielu osobom kojarzy się z bardzo dobrze płatną pracą sezonową. Kraj ten może być jednak wspaniałym miejscem dla turystów szukających ciekawych zabytków, pięknych krajobrazów i odpoczynku od szarej codzienności. Królestwo Niderlandów łączy w sobie nowoczesność, troskę o środowisko oraz nurt slow life, dlatego niewątpliwie warto spędzić tam nieco czasu. W poniższym artykule dowiesz się, co zabrać ze sobą w podróż do Holandii.

— Materiał Partnera —

Odpowiednia odzież – dobierz ubrania do pory roku

Ze względu na bliskość morza klimat panujący w Holandii jest znacznie łagodniejszy niż w Polsce. Wobec tego podczas zimy temperatura rzadko spada poniżej zera stopni Celsjusza, natomiast latem przeważnie nie ma upałów. Mając to na uwadze, weź ze sobą odpowiednią do pory roku odzież w postaci T-shirtów, bluz, koszuli, krótkich lub długich spodni oraz kurtki. Pamiętaj także o zabraniu odpowiedniej ilości bielizny – tylu sztuk, na ile dni jedziesz, oraz o stroju do spania.

Niezwykle ważne są również wygodne buty sportowe lub trekkingowe. Jeśli planujesz wyjazd do Holandii na lato, dobrym wyborem będą lekkie sandały zapewniające komfort przez cały dzień użytkowania. Szeroki wybór tego typu modeli odnajdziesz na: https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-damskie/sandaly-i-klapki-damskie.html.

W Królestwie Niderlandów często pada deszcz, wieje wiatr i pojawia się mgła, dlatego koniecznie zabierz ze sobą również parasol i kurtkę przeciwdeszczową oraz przeciwwiatrową. Dzięki temu żadne warunki pogodowe nie będą Ci straszne!

Hiker legs hiking on summer sunrise mountain top

Jakie dokumenty będą potrzebne w Holandii?

Aby wyjechać do Królestwa Niderlandów, konieczne jest posiadanie paszportu bądź dowodu osobistego – bez tych dokumentów nie przekroczysz granicy. Ważny jest również EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwia korzystanie z placówek służby zdrowia. Pamiętaj również o zabraniu karty płatniczej i innych dokumentów związanych z Twoim pobytem – może to być potwierdzenie rezerwacji w hotelu, bilet lotniczy czy prawo jazdy.

Jeżeli planujesz wyjazd do Holandii w celach zarobkowych, konieczne jest posiadanie numeru BSN, czyli odpowiednika polskiego NIP-u. Taki numer jest wydawany raz na całe życie, a wyrobienie duplikatu jest dość kosztowne.

Podróż do Holandii – o czym jeszcze warto pamiętać?

Pakując się na wyjazd do Holandii, nie możesz zapomnieć o rzeczach potrzebnych w każdej podróży. Zabierz więc ze sobą niezbędne kosmetyki, środki higieniczne, leki i plastry, a także nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Pamiętaj o ładowarce do telefonu i powerbanku, a jeśli lubisz słuchać muzyki – również o słuchawkach.

Jeżeli planujesz wybrać się na plażę w Holandii, zabierz ze sobą strój kąpielowy oraz wygodne sandały bądź klapki, które możesz znaleźć na stronie https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/sandaly-i-klapki-meskie.html. Pamiętaj również o ręczniku plażowym oraz kremie do opalania – chociaż w Holandii temperatury rzadko przekraczają 25 stopni Celsjusza, zawsze warto ochronić skórę przez długą ekspozycją na słońce.

Biegnący Mężczyzna

Na wyjazd do Królestwa Niderlandów warto również zabrać rzeczy przydatne do odpoczynku po całym dniu zwiedzania. Może to być ulubiona książka, tablet do oglądania filmów bądź też niewielkie gry planszowe, w które zagrasz z rodziną lub znajomymi – wybór należy do Ciebie!

Poprzedni artykułJedziemy z rodziną na wakacje. 5 sprawdzonych miejscówek nad morzem
Następny artykułZaplanuj 9-dniową majówkę! Czasu coraz mniej