— Materiał partnera —

Szukasz oczyszczacza powietrza do domu i interesują cię najbardziej innowacyjne rozwiązania? Sprawdź modele z czujnikiem gazu! Znajdziesz je w ofercie kilku producentów, przy czym jednymi z najchętniej wybieranych modeli są te marki Philips. Jakie modele warto wziąć pod uwagę przy zakupie? Dowiesz się tego w tym artykule!

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza z czujnikiem gazu?

Jest wiele argumentów za tym, by kupić oczyszczacz z czujnikiem gazu. Najważniejszym z nich jest precyzyjne wykrywanie, a następnie niwelowanie szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak formaldehyd czy tlenki azotu czy lotne związki organiczne (VOC). Są one niebezpieczne dla zdrowia, mogąc negatywnie oddziaływać na pracę układu oddechowego lub serca, a także pogłębiać istniejące problemy, na przykład astmę.

Sprzęt z czujnikiem gazu to prosty sposób na ochronę zdrowia twoich najbliższych – pamiętaj, że taki oczyszczacz poradzi sobie również z innymi zabrudzeniami, takimi jak alergeny, pyłki, kurz, sierść zwierząt, bakterie, wirusy i drobnoustroje. Możesz liczyć na kompleksowe, dokładne oczyszczenie powietrza, którym oddychasz w domu.

Co więcej, urządzenia tego typu są również skuteczne w pozbywaniu się nieprzyjemnych zapachów!

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wiesz już, że zależy ci na modelu z czujnikiem gazu. Wybierając konkretny model, weź pod uwagę więcej parametrów szczegółowo odpisanych w instrukcji. Pomoże ci to porównać poszczególne sprzęty przed zakupem. Przyjrzyj się szczególnie:

 • zasięgowi działania;
 • czujnikom – nie tylko gazu;
 • trybom pracy;
 • wskaźnikowi CADR;
 • energooszczędności;
 • kosztom wymiany filtrów;
 • systemowi filtracji;
 • generowanemu hałasowi;
 • dodatkowym funkcjom;
 • designowi. 

Dopracowane oczyszczacze z czujnikiem gazu to innowacyjne sprzęty, które dobrze wypadają także na innych polach. Z jakim wydatkim musisz się liczyć, jeśli chcesz kupić takie urządzenie do domu? Zarezerwuj na to między 2000 a 3000 zł.

Oczyszczacze powietrza z czujnikiem gazu – polecane modele Philips

Marka Philips słynie z zaawansowanych technologicznie rozwiązań – zobacz, które oczyszczacze z czujnikiem gazu warto kupić!

 • Oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora i ogrzewania PHILIPS AMF870/15 – urządzenie, które nie tylko niweluje zanieczyszczenia, ale ma dodatkowe funkcje. Sprawdź je, gdy chcesz oszczędzić przestrzeń w domu i nie zastawiać podłogi kolejnymi sprzętami. Maksymalny zasięg pracy to 70 metrów. Oprócz czujnika gazu, znajdziesz tu czujniki kurzu i jakości powietrza. Sztuczna inteligencja zastosowana w tym modelu pozwala ci cały czas uzyskiwać najbardziej optymalne efekty pracy sprzętu. Zaawansowany, 3-częściowy system filtracji pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Filtr NanoProtect HEPA wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki, filtr z aktywnym węglem – niebezpieczne gazy i nieprzyjemne zapachy. Urządzenie może pracować w jednym z 10 trybów pracy, docenisz również dyskretny tryb nocny.
 • Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC3858/51 Dual Scan Series 4000i – kolejna świetnie oceniana propozycja, tym razem o maksymalnym zasięgu do 73 metrów kwadratowych. Znajdziesz tu czujniki gazu, jakości powietrza oraz kurzu. 3-częściowy system filtracji gwarantuje pozbycie się najdrobniejszych zanieczyszczeń i niebezpiecznych dla zdrowia gazów, w tym wirusów, bakterii, smogu, alergenów, lotnych związków organicznych. Możesz skorzystać ze specjalnego nocnego trybu antyalergicznego. Jak on działa? Urządzenie pracuje w trybie nocnym – cicho i dyskretnie, a gdy zostaną wykryte cząsteczki kurzu, automatycznie zwiększa się prędkość filtracji.
 • Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC1715/11 Seria 1000i – zasięg tego modelu to 36 metrów kwadratowych. Oprócz czujnika gazu, znajdziesz tu czujnik jakości powietrza. Zwróć uwagę na filtr NanoProtect HEPA, który wychwytuje najmniejsze wirusy i cząsteczki smogu! 3-etapowy proces filtracji pozwala też pozbyć się alergenów i szkodliwych gazów. Docenisz tryb pracy turbo – gdy zechcesz szybko poprawić jakość powietrza lub nocny – jeśli zależy ci, by sprzęt pracował także wieczorem.

Wszystkie sprzęty marki Philips są łatwe w sterowaniu i oferują szereg udogodnień w tym zakresie. Zobacz, jakie oczyszczacze powietrza Philips w sklepie MediaMarkt będą dla ciebie trafnym wyborem – sprawdź specyfikację i recenzje użytkowników!

Popularne nad morzem