Miasto pełniące przede wszystkim funkcję turystyczną. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów wybierających wczasy nad morzem. Potocznie nazywana jest stolicą Słowińskiego Parku Narodowego. Jej cechą charakterystyczną są ruchome wydmy. O jakiej miejscowości mowa….? Tak, to ŁEBA!

Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Łebę:

1. Plaża i ruchome wydmy

Ruchome wydmy to ta atrakcja turystyczna, która została stworzona przez naturę. Wydmy położone są między Jeziorem Łebsko a morzem. Siła działania wędrującej wydmy jest naprawdę ogromna, a nawet niebezpieczna. Niszczy ona napotkaną roślinność oraz pokrywa piaskiem wszystko to, co spotka na swojej drodze. Warto zaznaczyć, że wydmy znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i są objęte ochroną.

2. Łeba Park – Park Dinozaurów

To, co liczy się w tym miejscu, to przede wszystkim dobra zabawa, humor oraz edukacja. Na zwiedzających czeka 20 ha przestrzeni, która idealnie odzwierciedla czas, kiedy to ziemia została opanowana przez dinozaury. Do głównych atrakcji tego miejsca należy zaliczyć figurki dinozaurów, skamieniałości, kino “wielowymiarowe”, kolejkę, samochodziki stylizowane na epokę kamienną, mini-ZOO oraz zamek, w którym naprawdę straszy!

Więcej informacji na stronie internetowej: http://lebapark.pl/#park

Planujesz wakacje w Łebie?

Zadbaj o wybór odpowiednich noclegów. Sprawdź nasze sprawdzone propozycje:

3. Wodny plac zabaw

W Łebie nie brakuje atrakcji dla dzieci. Wodny plac zabaw to kolejne miejsce, w którym dziecięca radość emanuje każdego dnia. Kompleks rekreacyjny dostosowany jest do potrzeb najmniejszych: składa się z dwóch niecek basenowych o głębokości 40 i 90 cm. Wnętrze zostało zaaranżowane na styl bajeczny, a wręcz bajkowy. Dzieci mogą korzystać z dwóch pirackich okrętów z wodnymi armatkami, ślizgawek i zjeżdżalni. W tym miejscu nuda nie sięgnie nawet rodziców, dla których przygotowano przeciwprąd, whirlpool, łaźnię parową oraz tepidarium z leżakami.

4. Łebskie klocki – wystawa z klocków LEGO

Łebskie klocki to wystawa interaktywna, która jednocześnie ma bawić i uczyć. Wszystkie dostępne na wystawie obiekty prezentują słynne budowle z historii oraz znane obiekty architektoniczne. Dzieci mogą również zagrać na konsoli w gry, które tematycznie nawiązują do wystawy.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.lebskieklocki.pl/index.html

5. Stadnina koni w Nowęcinie

Stadnina koni znajduje się nad Jeziorem Sarbsko w odległości ok. 1 km od centrum Łeby. Stadnina to prawdziwy dom dla 50-ciu koni rasy małopolskiej, śląskiej, wielkopolskiej, koni szlachetnej półkrwi oraz koni zimnokrwistych. Ponadto na terenie stadniny goście mogą zjeść pyszny posiłek w Restauracji pod Gołębnikiem. Oferta stadniny prezentuje się następująco:

  • nauka jazdy konnej dla początkujących
  • rajdy konne
  • jazda na maneżu
  • jazda w terenie (również na plaży)

Więcej informacji na stronie internetowej: http://nowecin.com.pl/pl/

6. Muzeum Motyli

Muzeum prezentuje prywatną kolekcję motyli i owadów, która została tworzona z pasją od 1937 roku. Dziś na terenie obiektu czeka na turystów ponad 100 gablot entomologicznych, które łącznie prezentują ponad 3500 motyli i innych owadów. To muzeum stało się domem nie tylko motyli, ale również innych owadów, takich jak: chrząszcze, pluskwiaki oraz straszyki.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzeummotyli.pl/

7. Czarny stawek

Czarny stawek, przez niektórych nazywany również łabędzim stawem, położony jest w centrum miasta. To wspaniała atrakcja dla osób, które kochają naturę i przyrodę. Dookoła rozpościerający się las oraz wielość ścieżek spacerowych – taka sceneria sprzyja wypoczynkowi. Drewniany mostek i dzika przyroda nadają temu miejscu dodatkowego uroku.

Łeba w ostatnich latach bije rekordy popularności – ruch turystów w tej nadmorskiej gminie jest naprawdę imponujący. Rozbudowana baza noclegowa w Łebie zachęca turystów do planowania w tym mieście wakacji oraz wypadów weekendowych. Zapoznaj się z ofertą noclegową Łeby i zarezerwuj nocleg w obiekcie, który został oznaczony w naszym serwisie statusem “pewny nocleg” – to gwarancja komfortu na najwyższym poziomie i bezpieczeństwa!

 

Zobacz także najchętniej wybierane domki nad morzem w 2019 roku

 

Data aktualizacji: 26 stycznia 2020