Co zobaczyć z dziećmi przez 3 dni w Karkonoszach? Wrzesień w Karpaczu z dzieckiem – co robić, gdy pada deszcz? Pomysły na rodzinne wycieczki w okolicach Karpacza. Będzie o tajemnicach, o duchu gór i oczywiście – o samych górach.

Wrzesień w Karpaczu – co zobaczyć z dziećmi przez 3 dni? Góry!

Po co wybrać się w Karkonosze jesienią? Po łyk zachwytu widowiskiem, które tworzą nisko wiszące chmury, przeplatając się z żółto-pomarańczowo-czerwoną szatą roślinności. Tak pani jesień ubiera karkonoską przyrodę.

Góra Śnieżka w Karpaczu

Jak wejść na Śnieżkę z dziećmi, przeczytasz w setkach innych źródeł (rozważ wjazd koleją linową na Kopę). My podajemy 3 mało popularne miejsca w Karkonoszach – łatwe szlaki w górach z dziećmi. Znajdziesz tam też oddech dla siebie. Wiemy, że i tak będziesz nieść na plecach solidny bagaż z prowiantem i ubraniami na zmianę. Albo nosidło turystyczne. Potrzebny jest Ci więc spokój oraz dawka cudnych widoków, które oferują szlaki turystyczne województwa dolnośląskiego.

Łatwe trasy w Karkonoszach z dziećmi? Jasne!

Na tych karkonoskich szlakach delektuj się jesienią. A może ostatnim tchnieniem lata? Oto 3 łatwe trasy w górach dla rodzin z dziećmi: 

 1. Złoty Widok w Michałowicach – trasa do tarasu widokowego, oznaczona strzałkami i tabliczkami. Niespełna 5 km do przejścia. Rozpoczyna i kończy się w Michałowicach. Po drodze wietrzeniowe kociołki skalne (okrągłe zagłębienia w skałach). Najciekawszy ma aż metr głębokości! Punkt kulminacyjny, najpiękniejsze miejsce podczas wędrówki, to Złoty Widok (650 m n.p.m.). Widać Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Szrenicę, Wysoki Kamień, Sokolnik, Babiniec. 

  Trasa jest łagodna. Dowodzi, że nie zawsze trzeba się natrudzić, by zobaczyć coś zachwycającego. Wejście na taras jest czynne całą dobę i bezpłatne.

 2. Wycieczka z Karpacza do Pielgrzymów i Słonecznika – ciekawe formacje skalne w Karkonoszach. Bardzo malownicza trasa. Łatwa dla rodzin z dziećmi, choć trochę nogi mogą zaboleć, bo skałki Pielgrzymy leżą na wysokości 1206 m n.p.m., a Słonecznik na 1421 m n.p.m. To już „coś” w górskim plecaku małego piechura. 🙂 Najkrótszy szlak turystyczny z Karpacza do Pielgrzymów i Słonecznika biegnie kolorem zielonym, a potem żółtym, startując z Rozdroża Łomnickiego w Karpaczu. 

  Granitowe skałki Pielgrzymy to według jednej z legend wędrujący mieszkańcy gór. Najwyższy z nich ma 25 metrów. Skała Słonecznik to wspaniały punkt widokowy – widać z niej obszar odległy nawet o 160 kilometrów! Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obowiązują bilety wstępu. 

 3. Piekielna Dolina zaprasza. Miejsce tajemnicze, niezadeptane przez ludzi. Blisko Zamek Chojnik. Spokojny spacer, bez dużych przewyższeń. Idealny w ramach odskoczni od długich wędrówek albo dla osób nie chodzących po górach na co dzień oraz dla aktywnych rodziców z ciekawymi świata dziećmi. 

  Miejsce to jest najpiękniejsze jesienią. Pod nogami zalegają kolorowe liście, mech nadal soczyście zielony, a piechurów często otacza gęsta mgła…

Karkonosze jesienią z dziećmi to świetny pomysł dla tych, którzy szukają oddechu od zatłoczonych tras. Dzień we wrześniu jeszcze długi i niesie ze sobą wiele pozytywnych wrażeń. 

Zobacz noclegi w Karpaczu

Jesień w Karpaczu. Co zobaczyć gdy pada?

Jedziesz na rodzinny weekend do Karpacza? W jakie miejsca wybrać się z dziećmi, gdy pada i wieje. Albo gdy chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego.

 • Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu – historia Karkonoszy od powstania kontynentów, przez erę wielkich gadów i epoki lodowcowe, aż po czasy współczesne. Muzeum jest na liście TOP20 muzeów w Polsce. 9 multimedialnych sal. Dobra zabawa dla całej rodziny. 
 • Spotkanie z Duchem Gór i Karkonoskie Tajemnice – legendy i historie, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Miejsce jest zwycięzcą w konkursie National Geographic na „7 cudów Polski” i zbiera wiele pozytywnych opinii. Jest to podziemna ekspozycja z wykorzystaniem multimediów. Ciemno i głośno. Wielu starszaków lubi tego typu klimaty, lecz małe i wrażliwe dzieci mogą nie czuć się tu komfortowo. 
 • Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu – kolekcja zabawek z różnych stron świata i epok, od XVIII po XX wiek, czyli przekrój zabawkarstwa przez 300 lat. Dodatkowo sala kolejnictwa – wagon towarowy o długości 3 metrów, kasa biletowa oraz miniatury kolejek. Gratka dla małych fanów pociągów i lokomotyw. 

Co jeszcze zobaczyć z dziećmi przez 3 dni w Karpaczu? 

Karpacz z dzieckiem – atrakcje dla rodzin – do wyboru, do koloru. Weekend w Karkonoszach jesienią (i o każdej innej porze roku) wypełnisz po brzegi dobrze spędzonym czasem. Podrzucamy kilka kolejnych propozycji, co zobaczyć z dziećmi przez 3 dni w Karpaczu:

 1. Zapora na Łomnicy – popularna atrakcja turystyczna w Karpaczu. Pięknie miejsce do spacerów. Punkt widokowy na sesje zdjęciowe. 
 2. Miejsce Anomalii Grawitacyjnej – są takie miejsca na Ziemi, w których sprawdzone teorie nie mają racji. Na ulicy Strażackiej w Karpaczu samochód z wyłączonym silnikiem toczy się pod górkę. Według badań grawitacja jest tutaj mniejsza o 4%. Sprawdźcie koniecznie! Dzieci mają ogromną frajdę!
 3. Świątynia Wang – czy Wikingowie mieli coś wspólnego z Karkonoszami? Tak. I właśnie ten kościół (najstarszy drewniany w Polsce) o tym świadczy. Powstał w miejscowości Vang nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. W Polsce jest od 1842 roku. W drewnie nie ma ani jednego gwoździa!
  Świątynia Wang w Karpaczu

Inne atrakcje dla rodzin z dziećmi blisko Karpacza: Western City, Ptasi Park ZOObaczysko, interaktywne muzeum Tajemniczy Las w Ornamental, Karkonoski Park Ducha Gór, ogród japoński Mała Japonia, podziemna trasa turystyczna w Kowarach – Kopalnia Podgórze

Szykujesz się na wrzesień w Karpaczu? Zapowiada się piękny czas. Wiele atrakcji. Jeśli zobaczysz Ducha Gór, koniecznie się do nas odezwij i zdradź sekretne miejsce spotkania.