Co zobaczyć z dziećmi przez 3 dni w Karkonoszach? Wrzesień w Karpaczu z dzieckiem – co robić, gdy pada deszcz? Pomysły na rodzinne wycieczki w okolicach Karpacza. Będzie o tajemnicach, o duchu gór i oczywiście – o samych górach.

Wrzesień w Karpaczu – co zobaczyć z dziećmi przez 3 dni? Góry!

Po co wybrać się w Karkonosze jesienią? Po łyk zachwytu widowiskiem, które tworzą nisko wiszące chmury, przeplatając się z żółto-pomarańczowo-czerwoną szatą roślinności. Tak pani jesień ubiera karkonoską przyrodę.

Góra Śnieżka w Karpaczu

Jak wejść na Śnieżkę z dziećmi, przeczytasz w setkach innych źródeł (rozważ wjazd koleją linową na Kopę). My podajemy 3 mało popularne miejsca w Karkonoszach – łatwe szlaki w górach z dziećmi. Znajdziesz tam też oddech dla siebie. Wiemy, że i tak będziesz nieść na plecach solidny bagaż z prowiantem i ubraniami na zmianę. Albo nosidło turystyczne. Potrzebny jest Ci więc spokój oraz dawka cudnych widoków, które oferują szlaki turystyczne województwa dolnośląskiego.

Łatwe trasy w Karkonoszach z dziećmi? Jasne!

Na tych karkonoskich szlakach delektuj się jesienią. A może ostatnim tchnieniem lata? Oto 3 łatwe trasy w górach dla rodzin z dziećmi: 

 1. Złoty Widok w Michałowicach – trasa do tarasu widokowego, oznaczona strzałkami i tabliczkami. Niespełna 5 km do przejścia. Rozpoczyna i kończy się w Michałowicach. Po drodze wietrzeniowe kociołki skalne (okrągłe zagłębienia w skałach). Najciekawszy ma aż metr głębokości! Punkt kulminacyjny, najpiękniejsze miejsce podczas wędrówki, to Złoty Widok (650 m n.p.m.). Widać Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Szrenicę, Wysoki Kamień, Sokolnik, Babiniec.Trasa jest łagodna. Dowodzi, że nie zawsze trzeba się natrudzić, by zobaczyć coś zachwycającego. Wejście na taras jest czynne całą dobę i bezpłatne.
 2. Wycieczka z Karpacza do Pielgrzymów i Słonecznika – ciekawe formacje skalne w Karkonoszach. Bardzo malownicza trasa. Łatwa dla rodzin z dziećmi, choć trochę nogi mogą zaboleć, bo skałki Pielgrzymy leżą na wysokości 1206 m n.p.m., a Słonecznik na 1421 m n.p.m. To już „coś” w górskim plecaku małego piechura. 🙂 Najkrótszy szlak turystyczny z Karpacza do Pielgrzymów i Słonecznika biegnie kolorem zielonym, a potem żółtym, startując z Rozdroża Łomnickiego w Karpaczu.Granitowe skałki Pielgrzymy to według jednej z legend wędrujący mieszkańcy gór. Najwyższy z nich ma 25 metrów. Skała Słonecznik to wspaniały punkt widokowy – widać z niej obszar odległy nawet o 160 kilometrów! Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obowiązują bilety wstępu.
 3. Piekielna Dolina zaprasza. Miejsce tajemnicze, niezadeptane przez ludzi. Blisko Zamek Chojnik. Spokojny spacer, bez dużych przewyższeń. Idealny w ramach odskoczni od długich wędrówek albo dla osób nie chodzących po górach na co dzień oraz dla aktywnych rodziców z ciekawymi świata dziećmi.Miejsce to jest najpiękniejsze jesienią. Pod nogami zalegają kolorowe liście, mech nadal soczyście zielony, a piechurów często otacza gęsta mgła…

Karkonosze jesienią z dziećmi to świetny pomysł dla tych, którzy szukają oddechu od zatłoczonych tras. Dzień we wrześniu jeszcze długi i niesie ze sobą wiele pozytywnych wrażeń. 

Zobacz noclegi w Karpaczu

Jesień w Karpaczu. Co zobaczyć gdy pada?

Jedziesz na rodzinny weekend do Karpacza? W jakie miejsca wybrać się z dziećmi, gdy pada i wieje. Albo gdy chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego.

 • Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu – historia Karkonoszy od powstania kontynentów, przez erę wielkich gadów i epoki lodowcowe, aż po czasy współczesne. Muzeum jest na liście TOP20 muzeów w Polsce. 9 multimedialnych sal. Dobra zabawa dla całej rodziny. 
 • Spotkanie z Duchem Gór i Karkonoskie Tajemnice – legendy i historie, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Miejsce jest zwycięzcą w konkursie National Geographic na „7 cudów Polski” i zbiera wiele pozytywnych opinii. Jest to podziemna ekspozycja z wykorzystaniem multimediów. Ciemno i głośno. Wielu starszaków lubi tego typu klimaty, lecz małe i wrażliwe dzieci mogą nie czuć się tu komfortowo. 
 • Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu – kolekcja zabawek z różnych stron świata i epok, od XVIII po XX wiek, czyli przekrój zabawkarstwa przez 300 lat. Dodatkowo sala kolejnictwa – wagon towarowy o długości 3 metrów, kasa biletowa oraz miniatury kolejek. Gratka dla małych fanów pociągów i lokomotyw. 

Co jeszcze zobaczyć z dziećmi przez 3 dni w Karpaczu? 

Karpacz z dzieckiem – atrakcje dla rodzin – do wyboru, do koloru. Weekend w Karkonoszach jesienią (i o każdej innej porze roku) wypełnisz po brzegi dobrze spędzonym czasem. Podrzucamy kilka kolejnych propozycji, co zobaczyć z dziećmi przez 3 dni w Karpaczu:

 1. Zapora na Łomnicy – popularna atrakcja turystyczna w Karpaczu. Pięknie miejsce do spacerów. Punkt widokowy na sesje zdjęciowe. 
 2. Miejsce Anomalii Grawitacyjnej – są takie miejsca na Ziemi, w których sprawdzone teorie nie mają racji. Na ulicy Strażackiej w Karpaczu samochód z wyłączonym silnikiem toczy się pod górkę. Według badań grawitacja jest tutaj mniejsza o 4%. Sprawdźcie koniecznie! Dzieci mają ogromną frajdę!
 3. Świątynia Wang – czy Wikingowie mieli coś wspólnego z Karkonoszami? Tak. I właśnie ten kościół (najstarszy drewniany w Polsce) o tym świadczy. Powstał w miejscowości Vang nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. W Polsce jest od 1842 roku. W drewnie nie ma ani jednego gwoździa!
  Świątynia Wang w Karpaczu

Inne atrakcje dla rodzin z dziećmi blisko Karpacza: Western City, Ptasi Park ZOObaczysko, interaktywne muzeum Tajemniczy Las w Ornamental, Karkonoski Park Ducha Gór, ogród japoński Mała Japonia, podziemna trasa turystyczna w Kowarach – Kopalnia Podgórze

Szykujesz się na wrzesień w Karpaczu? Zapowiada się piękny czas. Wiele atrakcji. Jeśli zobaczysz Ducha Gór, koniecznie się do nas odezwij i zdradź sekretne miejsce spotkania.