O ile imprezy kojarzą się nam przede wszystkim z latem, to na mapie Polski są takie miasta, w których sezon na eventy trwa cały rok. Specjalnie dla was przygotowaliśmy kalendarz imprez w popularnych górskich ośrodkach oraz nadmorskich kurortach, które również zimą mają wiele do zaoferowania!

Zakopane

Jak Zakopane to oczywiście narty. Dnia 9 lutego w stacji narciarskiej Kasprowy Wierch odbędzie się VI. Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Nosal stawia natomiast na muzykę! Już 9 lutego, w ramach cyklicznych koncertów zimowych, będziemy mogli posłuchać m.in. Cugowskich oraz zespołu KULT. Od 14 stycznia do 24 lutego na najmłodszych czekają liczne warsztaty w ramach Ferii z Muzeum Tatrzańskich.

Zobacz noclegi w Zakopanem

Białka Tatrzańska

3 lutego nie lada atrakcja! Wielka Ścigacka, czyli zjazd na byle czym – to z pewnością ucieszy i starszych, i młodszych uczestników. Natomiast 17 lutego w ośrodku narciarskim Kotelnica Białka rozpocznie się Garmin Winter Sports Festival, czyli narciarskie i snowboardowe zawody Pucharu Europy w wyjątkowo widowiskowej kategorii Big Air oraz Freeskiing.

Bukowina Tatrzańska

Luty to także Góralski Karnawał, impreza organizowana od 47 lat. Podczas Karnawału (od czwartku do soboty) wszystkie najlepsze grupy muzyczne zbierają się na wspólnym kolędowaniu w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie można m.in. obejrzeć taniec zbójnicki oraz zapoznać się z twórczością ludową na towarzyszącej obchodom wystawie.

Jakuszyce

Karkonoska stolica narciarstwa biegowego. Przez cały okres zimowy organizowana jest tu impreza weekendowa „Bieg Piastów” w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Impreza ma już swoje wieloletnie tradycje i posiada grono stałych bywalców. Opcją dla spędzających ferie z dziećmi jest konkurencja „sztafety rodzinnej”.

Trójmiasto

Morze zimą jest bardzo interesujące, chociażby ze względu na nietypowy krajobraz kojarzący się zwykle z wakacjami. To również kierunek dla wielbicieli muzyki i kultury! Już 31 stycznia w Starym Maneżu zagrają Waglewski Fisz Emade, 4 lutego Teatr Muzyczny odwiedzi Maciej Maleńczuk, a przez całe ferie na jego deskach będzie można obejrzeć spektakl Garderobiany. Ciekawy repertuar zapowiada też gdańska scena teatralna NOT, w tym spektakularne widowisko dla dzieci „Królowa Śniegu” z premierą 15 lutego.

Noclegi w Trójmieście

Kołobrzeg

Podczas zimowego wypoczynku z dziećmi w Kołobrzegu jest w czym wybierać, dzięki szerokiej ofercie zajęć sportowych i warsztatów przygotowanych przez MOSIR oraz Regionalne Centrum Kultury. W ofercie znalazł się również karnawałowy event dla dorosłych. Już 5 lutego odbędzie się Koncert Wiedeński, a 1-6 lutego Sala Ratusza wypełni się muzyką najlepszych instrumentalistów i śpiewaków w ramach VIII Muzycznej Zimy w Kołobrzegu.

Jaki nocleg w Kołobrzegu wybrać? Aby ułatwić Wam wybór, poniżej kilka propozycji:

Międzyzdroje

Międzyzdroje znane jako „miasto gwiazd”, również zimą stawia na show! W ramach „Fantastycznych Ferii” w MDK od 28 stycznia do 10 lutego organizowane są interdyscyplinarne spotkania ze sztuką i rozrywką, podczas których najmłodsi mogą spróbować swoich sił na scenie. Dorośli mogą natomiast cieszyć się spacerami wzdłuż plaży oraz jodem, którego z pewnością tam nie brakuje!

Sprawdź noclegi w Międzydrojach