Marzysz o tym, żeby choć na kilka dni oderwać się od obowiązków? Krótki city break w Europie Południowej zapewnia wytchnienie od codzienności. Zaledwie kilkugodzinny lot dzieli Cię od poznania historii, kultury i tradycji kulinarnej Chorwacji, Włoch czy Czarnogóry. Gdzie warto wybrać się na city break i jak zorganizować urlop na południu Europy?

Zadbaj o komfort wypoczynku – powierz organizację podróży sprawdzonej platformie

Podstawą każdego udanego wypoczynku jest spokój i poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zorganizowanie swojego city break na południu Europy oddajesz w dobre ręce, skorzystaj z oferty działającej od wielu lat i cieszącej się zaufaniem platformy eSky.pl.

Wśród wielu ofert na szczególne wyróżnienie zasługuje ta, którą przygotowano specjalnie z myślą o turystach marzących o kilku dniach wytchnienia. Ofertę city break na eSky.pl wyróżniają:

  • Gotowe kompletne oferty kilkudniowego wypoczynku w określonych miastach w krajach Europy Południowej.
  • Możliwość łatwego filtrowania ofert city break, na przykład last minute, europejskie stolice czy sylwester.
  • Łatwa rezerwacja – jednocześnie wykupisz lot w obie strony i nocleg.
  • Elastyczne formy płatności, w tym możliwość rozłożenia należności na raty i odroczona płatność.
  • Zwrot różnicy pomiędzy ceną oferty city break wykupionej na eSky.pl a taką samą ofertą konkurencji (dotyczy wypoczynku w tym samym terminie).

Czym kierować się w trakcie wybierania oferty city break na eSky.pl?

Poszukując swojego wymarzonego miejsca wypoczynku, możesz kierować się jednym z dwóch popularnych sposobów wyboru oferty:

  1. Wylot do dowolnego miasta na południu Europy z lotniska, które jest zlokalizowane najbliższej domu. Jeśli mieszkasz w centralnej Wielkopolsce, najbliżej będzie Ci do Ławicy w Poznaniu. Z kolei mieszkańcy miast położonych pomiędzy największymi aglomeracjami, takich jak Kalisz, mogą wybierać pomiędzy dwoma portami lotniczymi. W przypadku kaliszan mowa o lotniskach w Poznaniu i Wrocławiu.
  2. Najpierw wybór miejsca wypoczynku, a potem zadecydowanie, z którego połączenia lotniczego skorzystać. Jeśli od dawna masz upatrzony konkretny kierunek na city break, podążenie tą ścieżką to świetna decyzja!

Wybierz wylot na city break na południu Europy z portu lotniczego blisko domu

Na eSky.pl znajdziesz wiele połączeń lotniczych do krajów Europy Południowej. Jeśli mieszkasz na Kaszubach, Warmii albo Pomorzu, możesz zdecydować się na wylot z Gdańska. Kliknij link https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(ci:gdn)(0)-city-break-z-gdanska, a przekonasz się, jak wiele wyjątkowych kierunków czeka na odkrycie! Razem z eSky.pl możesz polecieć na przykład na Maltę albo Cypr. Jeżeli wybierzesz jeden z tych kierunków, czeka Cię odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku i podziwianie pięknej przyrody. Zarówno na Malcie, jak i na Cyprze nie brakuje jednak uroczych niewielkich restauracji, urzekającej architektury i wyjątkowych zabytków, dzięki którym na pewno powrócisz z przyjemnym bagażem wyjątkowych wspomnień.

Możesz zdecydować się również na wypoczynek w jednym z większych miast południowej Europy. Podróż zaczniesz i zakończysz na lotnisku w Gdańsku. Hiszpańskie Walencja, Barcelona i Malaga, włoskie Bergamo, Rzym i Wenecja, chorwacki Split i Zadar czy czarnogórska Podgorica to tylko niektóre z nich.

Zdecyduj się na city break na południu Europy w kraju, który od dawna chcesz zobaczyć

Jeśli jesteś gotowa lub gotowy wsiąść w samolot niekoniecznie na lotnisku najbliżej Twojego domu, to znak, że bardzo zależy Ci na konkretnym kierunku podróży. Twoim celem może być na przykład Wenecja. To włoskie miasto położone nad Morzem Adriatyckim nigdy nie śpi. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Największe tłumy przyciąga najsłynniejszy w Europie karnawał wenecki, który rozpoczyna się co roku w sobotę poprzedzającą tłusty czwartek. Przedstawienia teatralne, postacie w maskach oraz stragany jarmarczne wypełniają wtedy zabytkowe uliczki w centrum Wenecji.

Co warto zobaczyć w Wenecji niezależnie od terminu city breaku? Sprawdź ciekawe oferty, które kryją się pod linkiem, a potem przygotuj plan zwiedzania. Możesz zapisać w nim najbardziej znane zabytki Wenecji, takie jak Plac Świętego Marka oraz położone tuż obok niego Bazylika św. Marka i Pałac Dożów, a także Canal Grande z najstarszym przerzuconym nad nim mostem Rialto.

Podsumowując, wybór na eSky.pl oferty city break w jednym z krajów Europy Południowej to gwarancja spokojnego i bezpiecznego wypoczynku w atrakcyjnej cenie. Kraje takie jak Czarnogóra, Chorwacja, Włochy czy Malta zachwycają historią i przyrodą, a także kulturą i kulinariami. Latem możesz rozkoszować się w nich zazwyczaj znacznie cieplejszą aurą niż nad Wisłą, a zimą odpocząć w nich od polskich mrozów. Już dziś sprawdź, gdzie i kiedy polecieć na city break na południe Europy!