Jednym z najpopularniejszych środków transportu, niezależnie od tego, czy mówimy o podróżach krajowych, czy zagranicznych, jest samolot. Wiele osób wybiera połączenie lotnicze ze względu na wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa, a także możliwość zaoszczędzenia czasu. Pojawia się pytanie, co zrobić, aby podróż samolotem była jak najtańsza. Podpowiadamy, gdzie oraz jak szukać biletów lotniczych w najniższych cenach na rynku!

— materiał partnera —

Co zyskujesz dzięki podróżom?

Podróże pozwalają na oderwanie się od bieżących spraw, złapanie odpowiedniego dystansu i aktywny wypoczynek. Nic tak nie pozwala się odprężyć i spojrzeć na naszą codzienność z odpowiedniej perspektywy jak podróże, które nie tylko nas ubogacają, ale potrafią przede wszystkich dać nam odpowiedniego czasu do nabrania dystansu wobec prozaicznych czynności. Coraz większym zainteresowaniem naszych rodaków cieszą się kilkudniowe wycieczki, czyli tzw. city breaki, które można zorganizować w bardzo łatwy, wygodny sposób, by po kilku godzinach być w dowolnym mieście w Europie. Aby ograniczyć wówczas koszty tego typu wyprawy, warto zdobyć choćby podstawową wiedzę na temat tego, jak oraz gdzie szukać najlepszych okazji.

Sposoby na tanie podróżowanie – co warto wiedzieć?

Latanie samolotem nie zawsze musi być drogie, a co więcej, w większości przypadków można znaleźć naprawdę tanie opcje podróży. Przede wszystkim trzeba dokładnie określić termin i miejsce wylotu, lotnisko docelowe, jak i zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami względem przewoźnika i warunków samego lotu. Najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych na biletach lotniczych, jest rezerwowanie ich z nawet wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Linie lotnicze robią wszystko, aby jak najszybciej wyprzedać większość miejsc w samolocie. Oczywiście, można czekać na okazje last minute, ale wtedy nie mamy pewności, czy uda nam się trafić na oferty dotyczące konkretnej daty czy trasy.

Jak jeszcze obniżyć cenę podróży?

Wśród sposobów na zmniejszenie kosztów podróży, w tym właśnie biletu lotniczego, można wskazać rezerwowanie lotu poza sezonem lub przynajmniej poza weekendami. Ważne jest też to, kiedy konkretnie szukamy biletów, ponieważ, jak się okazuje, najniższe ceny obowiązują najczęściej w godzinach przedpołudniowych lub w nocy. Eksperci zauważyli, że często właśnie we wtorki pojawiają się najatrakcyjniejsze ceny biletów. Warto o tym pamiętać, by przynajmniej przetestować te wnioski w praktyce. Jeżeli jest taka możliwość, najlepiej rezerwować loty bezpośrednie lub nierzadko tańszą alternatywę, czyli loty łączone, oznaczone jako Multiline w wyszukiwarce eSky.pl. Trzeba też trzymać rękę na pulsie i zachować pewną elastyczność w kontekście terminu podróży, ponieważ tuż przed samym wylotem może pojawić się o wiele korzystniejsza oferta.

Legendarne Colosseum w Rzymie

Gdzie znaleźć najniższe ceny biletów lotniczych?

Poszukując najlepszych możliwych okazji na rynku warto sprawdzić wyszukiwarkę eSky.pl, gdzie dostępne są loty wszystkich popularnych linii. Podając podstawowe kryteria, system wskaże najkorzystniejsze, aktualne oferty połączeń lotniczych ze wszystkich polskich portów, w tym w szczególności z Warszawy, Krakowa, Katowic, ale też Poznania (więcej na https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/poz/0/0/poznan) i wielu innych. Jeśli interesuje nas, np. lot do Rzymu można wejść na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym i sprawdzić szczegóły, a przy okazji zarezerwować też nocleg oraz kupić ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Warto ponadto wejść w zakładkę Okazje, gdzie przygotowano dużą liczbę atrakcyjnych ofert ograniczonych czasowo.