Początek roku to idealny moment, aby spojrzeć w kalendarz i zrobić wstępne plany na 2022. W całym roku mamy łącznie 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Sporo osób zastanawia się, kiedy w 2022 r. będą wolne dni? Kiedy kolejna okazja do spotkania i jak zaplanować długie weekendy w 2022? Jeśli dobrze się zorganizujesz, możesz mieć kilka dodatkowych dni więcej. Już teraz zaplanuj co będziesz robić w wolne dni w 2022 r.

Kiedy będzie długi weekend w Styczniu 2022?

Po Sylwestrze, do pracy i szkoły wracamy dopiero 3 stycznia, w poniedziałek. 1 stycznia  jest w sobotę.
Wolnym dniem od pracy i szkoły jest 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, które wypada w czwartek. Jeśli postarasz się o jednodniowy urlop w piątek, to masz pierwszy długi weekend w tym roku. Przy odrobinie szczęścia możesz mieć nawet 4 dni wolnego.

Czy w lutym i marcu są wolne dni?

Luty i marzec to miesiące a w którym w tym roku nie ma żadnych dni wolnych od pracy. Jedyną okazją do wolnego będą miały dzieci podczas ferii zimowych.

Wolne w kwietniu, kiedy Wielkanoc?

zając w trawie
Zając w trawie wiosną

Kwiecień to będzie miesiąc wyczekiwany zarówno przez uczniów, jak i pracowników. Okazją do zrobienia przerwy w nauce i pracy będą święta Wielkanocne, które wypadają od 17 do 18 kwietnia. Dni wolne od zajęć edukacyjnych zaczynają się już 15 kwietnia w Wielki Piątek. Ze względu na święta Wielkanocne uczniowie mają wolne aż 4 dni od 15 do 18 kwietnia. Pracownicy mają wolny tylko poniedziałek 18 kwietnia. Mamy więc kolejny drugi już długi weekend w 2022 r.

Majówka 2022

Grillowanie podczas majówki
Podczas Majówki urządzanie grilla stało się już tradycją narodową.

Na maj cieszą się chyba wszyscy. Po pierwsze często można już liczyć na prawdziwą ciepłą wiosnę. Po drugie w maju mamy następny długi weekend, to okres gdzie wiele osób planuje krótkie wyjazdy. 1 Maja święto Pracy wypada w tym roku w niedzielę. 3 Maja, święto Konstytucji wypada we wtorek. Jeśli poprosisz o urlop na 2 maja, to masz aż 4 dni wolne od pracy. 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od zajęć edukacyjnych. Zdarza się, że dyrektorzy robią wolny dzień od nauki w tym dniu. 2 maja trzeba odpracować w sobotę. Zobacz, jak możesz spędzić tegoroczną majówkę i przeczytaj 13 niesamowitych miejsc na majówkę 

Kiedy długi weekend w Czerwcu 2022?

W tym czasie czuć już powiew wakacji i to ostatni moment, aby zarezerwować wczasy.  W czerwcu obchodzone jest Święto Bożego Ciała, ten dzień jest dniem wolnym od pracy i nauki. Boże Ciało wypada zawsze w czwartek.
Gdy załatwisz urlop na piątek, będziesz miał aż 4 dni wolnego. Boże Ciało w 2022 r. wypada 16 czerwca. Ciepła pogoda sprawia, że wiele osób wyjeżdża w okresie na domki nad morzem, ponieważ to dopiero początek sezonu ceny są przystępne, a nad morzem nie ma jeszcze tłumów.

Kiedy wakacje 2022?

młodzi ludzie w grupie
wakacje, najpiękniejszy czas w roku dla młodzieży i dzieci.

24 czerwca jest zakończenie roku szkolnego. Wakacje zaczynają się oficjalnie 25 czerwca i tradycyjnie potrwają do 31 sierpnia.
W lipcu nie ma wolnych dni z wyjątkiem weekendów. Jest to jednak miesiąc wakacyjny i wiele osób i tak planuje urlop wypoczynkowy.
15 sierpnia to katolickie święto Wniebowstąpienia, jest to dzień wolny od pracy. W tym roku wypada w poniedziałek, to już czwarty długi weekend w 2022 r.

Kiedy długi weekend w Listopadzie?

We wrześniu i październiku nie ma żadnych dni wolnych od pracy i szkoły. Na wolne dni możemy liczyć w listopadzie. 1 Listopada (święto zmarłych) w 2022 r. wypada we wtorek. Dzieci, jak i dorośli mają wtedy wolny dzień od nauki i pracy. 11 Listopada Święto Niepodległości w tym roku wypadnie w piątek, tworząc w ten sposób długi weekend w listopadzie.

Jak wypadają święta w grudniu 2022?

Zgodnie z ustawą o dniach wolnych od pracy, w grudniu wypada święto Bożego Narodzenia – 25 i 26 grudnia. W 2022 roku dni te wypadają w niedzielę i poniedziałek.

Dzieci mają zdecydowanie więcej szczęścia. W związku z przerwą świąteczną mają aż 10 dni wolnych od szkoły. Przerwa świąteczna w szkole zaczyna się 24 grudnia i potrwa aż do 2 stycznia 2023 r.

Gdzie pojechać na weekend w Polsce?

krajobrazy morze,góry las i jezioro

W tym roku jeśli dobrze się postarasz możesz mieć aż 7 Długich weekendów. Takie wolne dni to zawsze dobra okazja do krótkiego wypoczynku. Mamy to szczęście, że u nas w kraju, na północy jest morze Bałtyckie a na południu góry. Nasza turystyka rozwija się cały czas, dlatego jest ogromny wybór noclegów w górach i noclegów nad morzem. Na krótkie wyjazdy coraz popularniejsze stają się wypady nad jezioro, zwłaszcza przy dobrej pogodzie. Bez trudu znajdziesz wiec wspaniałe noclegi nad jeziorem, które sprawią, że odetchniesz od codziennych obowiązków i z nowa energią wrócisz do pracy po długim weekendzie. To jak zaplanujesz ten rok?