Matka natura ukształtowała Bukowinę Tatrzańską tak, by zaspokoić potrzeby turystów o różnych upodobaniach i potrzebach. Ta podhalańska wieś to prawdziwy raj dla fanów wód termalnych, narciarzy oraz zwolenników pieszych wędrówek. Poznajcie powody, dla których warto odwiedzić to miejsce!

Orla Perć

Orla Perć to najtrudniejszy, a zarazem najbardziej niebezpieczny tatrzański szlak. Do pokonania tej trasy trzeba się naprawdę przygotować. Wspinaczkę ułatwiają przygotowane dla turystów łańcuchy, drabinki oraz klamry. Warto pamiętać, że na niektórych odcinkach ruch odbywa się jednokierunkowo!

Ile czasu zajmuje pokonanie całej drogi? Wspinający powinni przygotować się na 6-7 godzinną wędrówkę po skalnym terenie.

Morskie Oko

Morskie Oko to największe i najgłębsze jezioro w polskich Karpatach. Stąd można podziwiać piękne szczyty Tatr Wysokich oraz najwyższy szczyt na terenie naszego kraju – Rysy. Nad Morskim Okiem znajdują się dwa schroniska – jedno stare, wybudowane w 1874 roku, a drugie nowe. Oba schroniska oferują turystom komfortowy nocleg w bardzo przystępnej cenie.

Ośrodek narciarski Rusiń-ski

To największy ośrodek narciarski na terenie Bukowiny Tatrzańskiej. Miejsce to zostało stworzone głównie dla średnio zaawansowanych narciarzy, dla których zjazd z oślej łączki to żaden problem!

Na narciarzy czekają tu trasy niebieskie oraz nieliczne oznaczone kolorem czerwonym.

Gdy warunki nie sprzyjają, a białego puchu brak, trasy są sztucznie naśnieżane. Stoki są również oświetlane.

Termy Bukovina

Termy Bukovina to kompleks basenów rekreacyjnych i pływackich zlokalizowanych w budynku, jak i na zewnątrz. To zupełnie wyjątkowe miejsce położone u stóp Tatr. Termy Bukovina wykorzystały potencjał wody termalnej – temperatura wody sięga tu prawie 38 stopni Celsjusza, a jej kojące działanie poczuje tu każdy. Na gości czekają tu również kolorowe zjeżdżalnie oraz jacuzzi.

Masz ochotę na wodne szaleństwo? Nie czekaj, zarezerwuj nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej!

Poznaj kulturę Podhala

W Bukowinie Tatrzańskiej odbywają się dwa znane i cenione festiwale, które przyciągają do miasta turystów z całej Polski! Mowa tu o festiwalu Sabałowe Bajania oraz Karnawale Góralskim.

Sabałowe Bajania – w ramach festiwalu odbywa się tu ogólnopolska wystawa i kiermasz sztuki ludowej, liczne wystawy fotograficzne oraz jedyne w swoim rodzaju zawody strzeleckie.

Karnawał Góralski – impreza w formie ludowej zabawy karnawałowej oraz góralskie kolędowanie. W ramach wydarzenia odbywa się również pełen energii konkurs tańca zbójnickiego.

Wybierasz się do Bukowiny tatrzańskiej?

Zobacz nasze propozycje noclegów – na pewno znajdziesz coś dla siebie:

Zobacz więcej noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicy