Co zobaczyć w Kołobrzegu? Jakie atrakcje warto odwiedzić? Każdy, kto choć raz odwiedził Kołobrzeg, mógłby odpowiedzieć na to pytanie i podzielić się swoimi rekomendacjami. Zapewne znalazłyby się wśród nich miejsca, z których Kołobrzeg jest znany – atrakcje, które jednoznacznie z Kołobrzegiem się kojarzą: Latarnia Morska, Muzeum Oręża Polskiego, czy malownicze kołobrzeskie molo.

Ale to nie wszystko – Kołobrzeg skrywa także mniej znane, ale równie urokliwe miejsca, które warto odkryć. Bindaż grabowy, Szlak Rzeźb Mew Marianów, czy Marina Solna to tylko niektóre z nich. Każda z tych atrakcji dodaje miastu wyjątkowego charakteru i sprawia, że każdy spacer po Kołobrzegu staje się prawdziwą przygodą.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po atrakcjach Kołobrzegu, w którym znajdziecie opisy zarówno tych najbardziej znanych, jak i mniej popularnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w tym niezwykłym mieście.

Szlak Rzeźb Mew Marianów

Szlak Rzeźb Mew Marianów to wyjątkowa atrakcja Kołobrzegu, składająca się z serii rzeźb przedstawiających mewy, zwanych Marianami. Te urocze figurki rozmieszczone są w różnych częściach miasta, m.in. na deptaku niedaleko bazyliki, przy molo i na promenadzie. Rzeźby cieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych, zachęcając do spacerów po mieście i odkrywania kolejnych Marianów.

Znalezienie wszystkich figur mew stanowi świetną zabawę dla całej rodziny. Dodatkowo, każda figurka jest unikalna, co sprawia, że spacerowanie szlakiem jest jeszcze bardziej interesujące. Mewy w różnych pozach i scenach codziennych wprowadzają humorystyczny i lekki klimat, dodając uroku całemu miastu i uprzyjemniając pobyt nad morzem.

Latarnia Morska

Latarnia Morska w Kołobrzegu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Latarnia ma wysokość 26 metrów i oferuje wspaniałe widoki na Bałtyk oraz port w Kołobrzegu. Historia latarni sięga XVII wieku, kiedy to pierwsze światło nawigacyjne zapalano w tym miejscu. Obecna konstrukcja została odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej.

Latarnia jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale również ważnym elementem nawigacyjnym dla statków żeglujących po Bałtyku. Wewnątrz latarni znajduje się również muzeum, gdzie można poznać historię kołobrzeskiego światła morskiego.

Adres: ul. Morska 1, Kołobrzeg

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu

Odwiedzając Latarnię, warto odwiedzić również Muzeum Minerałów, które znajduje się w jej podziemiach. W muzeum można zobaczyć różnorodne kamienie szlachetne, półszlachetne, a także rzadkie minerały. Wystawy są dobrze zorganizowane i opatrzone opisami, które dostarczają informacji na temat pochodzenia i właściwości każdego eksponatu. To miejsce, które zainteresuje miłośników geologii i nie tylko.

Adres: ul. Morska 1, Kołobrzeg

Polecane nad morzem

Promenada w Kołobrzegu

Promenada w Kołobrzegu to popularne miejsce spacerów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ciągnie się wzdłuż wybrzeża, oferując piękne widoki na Bałtyk. Promenada jest idealnym miejscem na relaksujące spacery, jogging czy jazdę na rowerze. Wzdłuż promenady znajdują się liczne kawiarnie, restauracje i stoiska z pamiątkami, co sprawia, że jest to również doskonałe miejsce na spędzenie czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Promenada jest również miejscem organizacji wielu wydarzeń i festiwali, które przyciągają licznych odwiedzających.

Adres: Promenada wzdłuż wybrzeża Kołobrzegu

Bindaż grabowy w Kołobrzegu

Bindaż grabowy w Kołobrzegu to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w mieście. Jest to rodzaj tunelu roślinnego tworzonego przez grabowe pnącza, które tworzą naturalne sklepienie nad alejką spacerową. Bindaż grabowy jest szczególnie urokliwy w okresie letnim, kiedy roślinność jest bujna i zielona.

To miejsce często wybierane na romantyczne spacery i sesje fotograficzne. Bindaż grabowy znajduje się w parku im. Stefana Żeromskiego, co czyni go łatwo dostępnym dla spacerowiczów i turystów odwiedzających Kołobrzeg.

Adres: Park im. Stefana Żeromskiego, Kołobrzeg

Ukryta Kraina

Ukryta Kraina to interaktywne muzeum, które oferuje magiczne i edukacyjne doświadczenia. W muzeum można odnaleźć różne tematyczne sale pełne interaktywnych zabawek i gier, które zachwycają najmłodszych odwiedzających.

Dzieci mogą tutaj bawić się w odkrywców, rozwiązując zagadki i uczestnicząc w różnych aktywnościach. To miejsce, które łączy zabawę z nauką, oferując niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. Ukryta Kraina jest świetnym miejscem na spędzenie czasu z dziećmi, gdzie mogą one rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię, a także nauczyć się czegoś nowego w przyjemnej i angażującej formie.

Adres: Aleja I Armii Wojska Polskiego 12, Kołobrzeg
Strona internetowa: http://www.ukrytakraina.pl

Aquapark Polanki

Aquapark Polanki to nowoczesny kompleks wodny oferujący baseny, zjeżdżalnie oraz różnorodne atrakcje wodne dla całych rodzin. Jest to idealne miejsce na relaks i zabawę niezależnie od pogody, zapewniając rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W aquaparku znajduje się kilka basenów o różnej głębokości, zjeżdżalnie oraz strefa wellness, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, Aquapark Polanki oferuje różne zajęcia wodne, takie jak aqua aerobik, oraz specjalne strefy dla najmłodszych, co czyni go idealnym miejscem na spędzenie czasu z rodziną.

Adres: ul. Muszelkowa 1, Kołobrzeg
Strona internetowa: http://www.aquaparkpolanki.pl

Muzeum Patria Colbergiensis

Muzeum Patria Colbergiensis jest poświęcone historii Kołobrzegu i regionu. Oferuje wiele ciekawych eksponatów związanych z dziejami miasta od średniowiecza po współczesność. Muzeum znajduje się w centrum miasta, co czyni je łatwo dostępnym dla turystów.

Zwiedzający mogą poznać historię regionu poprzez wystawy stałe i czasowe, które prezentują życie mieszkańców Kołobrzegu na przestrzeni wieków. W muzeum można zobaczyć unikalne artefakty, dokumenty oraz zdjęcia, które przybliżają historię i kulturę tego pięknego nadmorskiego miasta.

Adres: ul. Armii Krajowej 13, Kołobrzeg

Kamienica Schliffenów (Kamienica Kupiecka)

Kamienica Schliffenów, zwana również Kamienicą Kupiecką, to późnogotycka budowla z XV wieku. Jest jedną z nielicznych gotyckich budowli, które przetrwały wojnę. Znajduje się na ul. Emilii Gierczak i oferuje wystawy czasowe oraz stałe ekspozycje związane z historią handlu w regionie.

Kamienica jest doskonałym przykładem architektury gotyckiej i warto ją odwiedzić, aby lepiej zrozumieć historię miasta. Wnętrza kamienicy zostały starannie odrestaurowane, co pozwala zwiedzającym poczuć atmosferę dawnych czasów i zrozumieć, jak wyglądało życie codzienne w Kołobrzegu wiele wieków temu.

Adres: ul. Emilii Gierczak 5, Kołobrzeg

Kawiarnia obrotowa w hotelu Arka Medical SPA

Kawiarnia obrotowa w hotelu Arka Medical SPA znajduje się na XI piętrze hotelu i oferuje panoramiczne widoki na Kołobrzeg. W ciągu 45 minut kawiarnia obraca się o 360 stopni, co pozwala na podziwianie widoków w komfortowych warunkach, jednocześnie delektując się kawą lub deserem.

Jest to idealne miejsce na relaks i podziwianie uroków miasta z wysokości. Goście kawiarni mogą cieszyć się nie tylko wspaniałymi widokami, ale także bogatą ofertą napojów i przekąsek, co jednocześnie czyni to miejsce wyjątkowym punktem na mapie gastronomicznej Kołobrzegu.

Adres: ul. Sułkowskiego 11, Kołobrzeg

Warto wiedzieć: Choć wśród noclegów na szczycie listy popularności są apartamenty w Kołobrzegu, mieszkania wakacyjne oraz pokoje gościnne znajdujące się w różnych lokalizacjach, to jednak można zarezerwować również domki nad morzem – zarówno w Kołobrzegu jak i w najbliższej okolicy.

Marina Solna

Marina Solna to nowoczesna marina, która jest idealnym miejscem na spacer. Można tu podziwiać różne jednostki pływające, od małych łodzi po duże jachty. Marina jest również miejscem organizacji wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Jest to doskonałe miejsce na relaks nad wodą oraz obserwowanie życia portowego.

Marina Solna oferuje również możliwość wynajęcia łodzi czy skorzystania z lokalnych usług gastronomicznych, co sprawia, że jest to idealne miejsce na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Adres: ul. Warzelnicza 1, Kołobrzeg

Źródło solankowe na Wyspie Solnej

Źródło solankowe na Wyspie Solnej to miejsce, gdzie można zobaczyć jedno z najstarszych źródeł solankowych w Polsce. Solanka z Kołobrzegu jest ceniona za swoje właściwości lecznicze i jest używana m.in. do kąpieli leczniczych i inhalacji. Znajduje się w pobliżu historycznej Wyspy Solnej, co czyni ją łatwo dostępną dla turystów. Źródło solankowe to także doskonałe miejsce na spacer, gdzie można dowiedzieć się więcej o historii i znaczeniu solanki w rozwoju miasta.

Adres: Wyspa Solna, Kołobrzeg

Skansen Morski

Skansen Morski to muzeum na świeżym powietrzu, które prezentuje eksponaty związane z historią marynarki wojennej. Można tu zobaczyć torpedy, miny oraz okręty wojenne, w tym okręt rakietowy OSP Władysławowo. Jest to idealne miejsce dla miłośników historii i militariów, oferujące wyjątkową możliwość poznania życia marynarzy wojennych.

Adres: ul. Bałtycka 31, 78-100 Kołobrzeg
Strona internetowa: http://www.muzeum.kolobrzeg.pl

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu prezentuje realistyczne figury woskowe znanych postaci historycznych, celebrytów oraz bohaterów filmowych. Jest to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oferująca możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ulubionymi postaciami.

Muzeum zapewnia ciekawą i interaktywną formę spędzenia czasu, która z pewnością zostanie zapamiętana przez odwiedzających. Znajdujące się w muzeum figury są wykonane z niezwykłą dbałością o detale, co sprawia, że wyglądają bardzo realistycznie. Wizyta w muzeum to również świetna okazja do poznania ciekawostek na temat przedstawionych postaci.

Adres: ul. Morska 2, Kołobrzeg

Szlaki rowerowe i piesze wokół Kołobrzegu

Kołobrzeg oferuje liczne szlaki rowerowe i piesze, które prowadzą przez malownicze tereny wokół miasta. Szlaki te są idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku, oferując możliwość poznania okolicznej przyrody i cieszenia się świeżym powietrzem.

Trasy rowerowe i piesze są dobrze oznakowane i dostosowane do różnych poziomów trudności, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Spacerując lub jeżdżąc rowerem po okolicach Kołobrzegu, można odkrywać urokliwe zakątki, zabytki i piękne krajobrazy. To doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu na łonie natury.

Poprzedni artykułFestiwal „Dwa Teatry” Sopot 2024 – program
Następny artykułPociąg Słoneczny 2024 – szybko i tanio nad morze