Menu

Góra Czterech Wiatrów

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Mrągowo
Adres: Miejski Las 11
  Wstęp: bezpłatny

Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos, w bezpośredniej bliskości miasta Mrągowa. Góra, częściowo zalesiona, stanowi doskonały punktem widokowy, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta i jego okolic.

 

Zimą do dyspozycji gości są m.in.: dwa wyciągi talerzykowe, jeden wyciąg bezpodporowy, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, począwszy od tras niebieskich, poprzez czerwoną a kończąc na czarnej, jest tu też tzw."ośla łączka" dla początkujących, odowisko (czynne przy odpowiednich warunkach pogodowych) oraz snowpark - miejsce dla snowboardzistów z odpowiednim wyposażeniem.

 

Na terenie Ośrodka działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, oferujące również serwis narciarski. Ośrodek wyposażony jest w ratrak i skuter śnieżny a cały teren, łącznie z parkingami, jest oświetlony. 

Na Górze Czterech Wiatrów wybudowano nowoczesny budynek zaplecza: Schronisko, mieszczący m.in.: bar – restaurację z kominkiem, ogólnodostępne toalety wraz z toaletą dla niepełnosprawnych, miejsca noclegowe, punkt opieki medycznej, pomieszczenia dla wypożyczalni sprzętu sportowego, pomieszczenia socjalne, warsztat, garaż.

 

Ośrodek Sportowy Góra Czterech Wiatrów
Miejski Las 11
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 29 24; 506 141 528

 


Zobacz lokalizację na mapie: