Menu

Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Sztutowo

Obóz Koncentracyjny w Sztutowie jest smutną pamiątką II Wojny Światowej. Funkcjonował od 2 września 1939  roku do 9 maja 1945 roku.

 

Na obszarze Okręgu Rzeszy Gdańsk – Prusy Zachodnie obóz Stutthof stanowił jeden z głównych instrumentów, służących do masowej eksterminacji ludności. W czerwcu 1944 r. włączono go do realizacji „Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” („Endlösung”), nabrał więc charakteru obozu masowej zagłady. Myślę, że historii obozu nie trzeba opisywać, była ona z pewnością tak smutna jak wszystkich tego typu obiektów w ówczesnej Europie. Warto jedak znaleźć moment, będąc w pobliżu i odwiedzić to miejsce.

 

Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.
(Opłata tylko za parking ok 15 zł)

 

Wszelkich informacji dotyczących wizyty w Muzeum Stutthof udziela:

 

Biuro Obsługi Zwiedzających

tel./faks: +48 55 247 83 53 wew. 216

tel. kom.: +48 798 418 024

zwiedzanie muzeum od 1 maja do 30 września - warto poświęcić na to kilka godzin, muzeum jest duże i rozległe, zwiedzanie od 9: do godziny 17:00

poza sezonem turystycznym: w godz. 7.00-15.00)


Zobacz lokalizację na mapie:


Zapraszamy do Białego Dunajca, do Willi FLORYNKA. Oferujemy komfortowo urządzone pokoje oraz miejsca relaxu. Gwarantujemy wysoki standard usług.

Zobacz

Willa Florynka

Biały Dunajec

od 30 PLN

Do Państwa Dyspozycji luksusowe Apartamenty 4 -2 osobowe. Komfortowe pokoje 2, 4 osobowe z łażienkami. POLECA KLEMENS MURAŃKA

Zobacz

Willa Klimek

Poronin

od 45 PLN

Ciche i ustronne miejsce w centrum Wisły. Duże przestronne pokoje z łazienkami z pięknym widokiem na góry. Noclegi ze śniadaniem w formie bufetu.

Zobacz

Willa Księżówka

Wisła

od 45 PLN