Menu

Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość:

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest miejscem o długiej tradycji. Sama idea muzeum powstała zanim jeszcze BdPN zaistniał formalnie. W 1968 na ziemiach bieszczadzkich zaczęto gromadzić materiały, nawiązujące szeroko do tematyki przyrodniczej. W zamierzeniu już miały to być eksponaty przeznaczone później do ich zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców. Muzeum przez pewien czas funkcjonowało bez połączenia z BdPN – dopiero w 1991 r. zostało włączone w jego struktury.

 

Obecnie w Muzeum Przyrodniczym obejrzeć można cały szereg różnorodnych ekspozycji, czasowych i stałych. Wśród stałych na szczególną uwagę zasługują: „Flora i zbiorowiska roślinne oraz fauna Bieszczadów”, „Bieszczady dawniej i dziś” (nie tylko przedstawienie bieszczadzkiej przyrody, ale też dziejów tych terenów, ich kultury, religii, tradycji) czy „Geologia Bieszczadów na tle Karpat”. W sumie jest ich aż siedem.

 

Muzeum otwarte jest przez cały rok. W sezonie letnim od wtorku do niedzieli, poza nim – do soboty. Ceny wynoszą 5 zł (bilet ulgowy) i 7 zł (bilet normalny – stan na 2014 r.); w przypadku wycieczek grupowych można zdecydować się dodatkowo na pokaz multimedialny lub zajęcia edukacyjne w postaci warsztatów terenowych bądź zwykłych zajęć terenowych.

 

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Bełska 7, Ustrzyki Dolne


Zobacz lokalizację na mapie: