Menu

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość:

Studio Filmów Rysunkowych zostało utworzone w 1947 roku. Przez rok funkcjonowało najpierw w Katowicach, potem w Wiśle, by ostatecznie przenieść się do Bielska. Pierwotnie było ono stworzone z myślą o widzach dorosłych, z czasem jednak się to zmieniło i odbiorcą właściwym stali się najmłodsi. Do dziś SFR funkcjonuje z powodzeniem, będąc jednym z pięciu tego typu obiektów w Polsce.

Zdecydowanie najpopularniejszą bajką, która powstała w bielskim Studiu, jest znany wszystkim „Bolek i Lolek” i „Reksio” (zresztą Reksio doczekał się swojego pomnika w Bielsku i do dziś można się z nim fotografować, kiedy pojedzie się zwiedzać miasto).

SFR można zwiedzać zarówno indywidualnie, jak i grupowo, przede wszystkim jednak praktykuje się grupowe zwiedzanie. Bilet kosztuje 12 zł, istnieje też możliwość wynajęcia sali kinowej (z 67 miejscami). Aby zarezerwować zwiedzanie, wcześniej powinno się skontaktować bezpośrednio ze SFR. Jeśli zależałoby nam na wprowadzeniu dodatkowych atrakcji, warto zastanowić się nad wizytą w Studiu w dniu Mikołajek. Wtedy organizowane są specjalne pokazy filmów przygotowanych na tę okazję oraz spotkanie z Mikołajem.


Zobacz lokalizację na mapie: