Menu

Rezerwat i zagroda pokazowa żubrów

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Międzyzdroje
  Wstęp: płatny

Zagroda Pokazowa Żubrów usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym - z centrum Międzyzdrojów jest do niej ok 1,5 km (w sam raz na pieszą wycieczkę - dojście na miejsce zajmuje 30 minut). Na miejsce można również dojechać samochodem (parking przy drodze nr 102 w kierunku Wisełki) i dalej pieszo czarnym szlakiem.

Zagroda zajmuje 28 ha, z czego żubry mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni 20 ha. Za ogrodzeniem ustawiono tarasy widokowe, a wejścia strzeże ozdobna brama.

Chociaż zagroda została utworzona w ramach programu hodowli zachowawczej żubra, to jednak przebywają tam również wyleczone, bądź wychowane przez człowieka zwierzęta, które są niezdolne do samodzielnego życia w swoim środowisku naturalnym. Możemy spotkać tam: dziki, jelenie i bieliki.

Na miejscu pomyślano o udogodnieniach dla turystów. Na terenie Zagrody Pokazowej Żubrów znajdują się: ławki, stoły, wiata (dzięki czemu możemy posilić się i odpocząć), są tu także pomosty widokowe (również dla niepełnosprawnych) oraz toalety.

Godziny zwiedzania (1.V-30.IX):
od 10:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Godziny zwiedzania (1.X-30.IV):
od 8:00 do 16:00 codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków.

Cennik:
- bilet normalny: 6 zł
- bilet ulgowy: 4 zł


Zobacz lokalizację na mapie: