Menu

Park Zdrojowy w Świnoujściu

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Świnoujście
  Wstęp: bezpłatny

Park Zdrojowy położony jest we wschodniej części miasta Świnoujście, pomiędzy ulicami Krzywoustego a Jachtową. To piekne miejsce spacerow. Założenie Parku Zdrojowego pokrywa się z początkami miasta Świnoujście w 1765 i budową kurortu pół wieku później

 

Powierzchnia Parku Zdrojowego wynosi 40 ha i jest to obszar całego parku. Na jego terenie znajduje się wiele różnorodnych rodzajów drzew, z czego wiele ma ponad 150 lat. Występują też różnorodne krzewy, sprowadzane, podobnie jak drzewa, z różnych części Europy. Pomiędzy bogatą roślinnością przebiegają promieniste alejki, służące długim i zdrowotnym spacerom.

 

Spacery i przechadzki po Parku Zdrojowym to jedna z atrakcji Świnoujścia dla kuracjuszy i turystów, ale również mieszkańców miasta, którzy chętnie korzystają z tej możliwości. Park Zdrojowy jest zadbany, co roku pojawia się wiele rodzajów kwiatów, przybywają nowe rabatki.

 

W pobliżu Parku ciągnie się główna promenada nadmorska (ul. Bolesława Chrobrego), jest to więc bardzo dogodna lokalizacja, sprzyjająca spacerom.


Zobacz lokalizację na mapie: