Menu

Bateria Przeciwlotnicza Przytór

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Świnoujście
  Wstęp: bezpłatny

Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujsciu wzbogaciło się o kolejny oddział - jest nim Bateria Przeciwlotnicza, wybudowana w latach atach 1937-38 na skraju osady Przytór (dziś dzielnicy Świnoujścia). W jej skład wchodzą: schron koszarowo-bojowego, schronu  maszynowni, stanowiska osłonowego (który był maskowanego na stodołę) a także zapasowego stanowiska kierowania ogniem - który został tak wybudowany, aby kształtem przypominał wiejski dom mieszkalny.

To miejsce, które z pewnością zaciekawi miłośników fortyfikacji, tym bardziej, że obiekt będzie także punktem informacji turystycznej o świnoujskich fortyfikacjach. Warto więc wybrać się w to miejsce, będąć w Świnoujściu.

 

Bateria Przeciwlotnicza Przytór

Bunkier zapasowego stanowiska dowodzenia stylizowany na wiejski dom mieszkalny


Zobacz lokalizację na mapie:

Wczasy oraz weekendy dla rodzin z dziećmi,wędkarzy,grzybiarzy.

Zobacz

PANORAMA Ośrodek Wczasowy

Więcbork

od 25 PLN

Nasze atuty to: cisza, teren otoczony zielenią i młodymi lasami, basen oraz zachwalane przez naszych Gości wyżywienie oraz gorące bułeczki.

Zobacz

Uroczysko z basenem

Dąbrówno

od 47 PLN

Malowniczo położony dom w środku lasu (Wierzchucice) nad jeziorem Ińsko (za wyspą Sołtysią). Całoroczny - ogrzewanie i kominek. Miejsce do wypoczynku dla rodziny i przyjaciół. Również miłe miejsce na wypoczynek dla dwojga. Polecamy d Zobacz

CAŁOROCZNY DOMEK NAD JEZI…

Ińsko

od 300 PLN