Menu

Spływ Dunajcem

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Szczawnica
Czynne: Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października
  Wstęp: płatny

Spływ Dunajcem to największa atrakcja w Pieninach, naprawdę warto zainwestować ok 40zł za bilet normalny aby móc podziwiać wspaniałe widoki. Sama trasa Przełomem dunajca jest uznawana za najpięknjesza w Europie, i uznawana za pomnik przyrody. Legenda mówi ze Ferkowicz ścigał wielkiego króla wężów , który swym cielskiem wyrzeźbił koryto DUnajca. Można to sprawdzić wybierając się na spływ.


Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - kątach, gdzienznajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacyjny, kioski z pamiątkami, restauracja, i kasy biletowe. Są 2 przystanie docelowe - Szczawnica (dł. trasy 18 km czas ok. 2 godzin i 15 minut) oraz Krościenko (dł. trasy ok 23km i czas 2 godziny i 45 minut).


Spływ odbywa się na specjalnych tratwach flisackich, na tratwe wchodzi ok 16 osób. do bietu należy doliczyc cenę biletu wstepu do Pienińskiego Parku narodowego.


Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października.


Zobacz lokalizację na mapie:

Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami. Zobacz

U Piotrusia

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN

Zobacz

Nowy obiekt hotelowy - Nowoczesna willa. Serdecznie Państwa Zapraszamy

Zobacz

Willa Skała

Willa Skała

Karpacz

od 37 PLN

Zobacz
Na terenie obiektu nieodpłatnie udostępniamy naszym Gościom rowery, gokarty, plac zabaw, Wi-Fi.
MAJ,CZERWIEC RABATY DO 50%. Zobacz

Anetta - pokoje i domki

Anetta - pokoje i domki

Dąbki

od 35 PLN

Zobacz