Menu

Spływ Dunajcem

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Szczawnica
Czynne: Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października
  Wstęp: płatny

Spływ Dunajcem to największa atrakcja w Pieninach, naprawdę warto zainwestować ok 40zł za bilet normalny aby móc podziwiać wspaniałe widoki. Sama trasa Przełomem dunajca jest uznawana za najpięknjesza w Europie, i uznawana za pomnik przyrody. Legenda mówi ze Ferkowicz ścigał wielkiego króla wężów , który swym cielskiem wyrzeźbił koryto DUnajca. Można to sprawdzić wybierając się na spływ.


Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - kątach, gdzienznajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacyjny, kioski z pamiątkami, restauracja, i kasy biletowe. Są 2 przystanie docelowe - Szczawnica (dł. trasy 18 km czas ok. 2 godzin i 15 minut) oraz Krościenko (dł. trasy ok 23km i czas 2 godziny i 45 minut).


Spływ odbywa się na specjalnych tratwach flisackich, na tratwe wchodzi ok 16 osób. do bietu należy doliczyc cenę biletu wstepu do Pienińskiego Parku narodowego.


Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października.


Zobacz lokalizację na mapie:

Wynajem 1 i 2 pokojowych max 6 osobowych rodzinnych apartamentów w pasie nadmorskim 150-300 m od morza w kompleksach Zielone Tarasy i Aquarius

Zobacz

Apartamenty -BALTIC Koło…

Apartamenty -BALTIC Kołobrzeg

Kołobrzeg

od 70 PLN

Zobacz
Ośrodek znajduje się w Dźwirzynie (12 km od Kołobrzegu i położony jest 70 metrów od morskiej plaży - na wydmach Zobacz

O.W. CENARO-TUR

O.W. CENARO-TUR

Dźwirzyno

od 55 PLN

Zobacz

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą noclegów w Kudowie Zdroju oraz do skorzystania z miejsc noclegowych w pokojach oraz apartamentach. 

Zobacz

Willa Sasnssouci-Dauc

Willa Sasnssouci-Dauc

Kudowa Zdrój

od 65 PLN

Zobacz