Menu

Spływ Dunajcem

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Szczawnica
Czynne: Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października
  Wstęp: płatny

Spływ Dunajcem to największa atrakcja w Pieninach, naprawdę warto zainwestować ok 40zł za bilet normalny aby móc podziwiać wspaniałe widoki. Sama trasa Przełomem dunajca jest uznawana za najpięknjesza w Europie, i uznawana za pomnik przyrody. Legenda mówi ze Ferkowicz ścigał wielkiego króla wężów , który swym cielskiem wyrzeźbił koryto DUnajca. Można to sprawdzić wybierając się na spływ.


Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - kątach, gdzienznajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacyjny, kioski z pamiątkami, restauracja, i kasy biletowe. Są 2 przystanie docelowe - Szczawnica (dł. trasy 18 km czas ok. 2 godzin i 15 minut) oraz Krościenko (dł. trasy ok 23km i czas 2 godziny i 45 minut).


Spływ odbywa się na specjalnych tratwach flisackich, na tratwe wchodzi ok 16 osób. do bietu należy doliczyc cenę biletu wstepu do Pienińskiego Parku narodowego.


Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października.


Zobacz lokalizację na mapie:

Malowniczo położony dom w środku lasu (Wierzchucice) nad jeziorem Ińsko (za wyspą Sołtysią). Całoroczny - ogrzewanie i kominek. Miejsce do wypoczynku dla rodziny i przyjaciół. Również miłe miejsce na wypoczynek dla dwojga. Polecamy d Zobacz

CAŁOROCZNY DOMEK NAD JEZI…

Ińsko

od 300 PLN

Ośrodek znajduje się nad jeziorem Busko w gminie Wierzchowo na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Drawskiego. Domki 4 i 6 osobowe. Własna plaża!

Zobacz

Domki Letniskowe Kalem

Żabin

od 40 PLN

Pensjonat oraz domki letniskowe w Dąbkach.Na terenie obiektu sauna,jaccuzzi, bilard, plac zabaw, internet Wi-Fi.

Zobacz

Bursztyn - pokoje oraz do…

Dąbki

od 25 PLN