Menu

5 najlepszych plaż do uprawiania sportów wodnych nad Bałtykiem

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku? Chciałbyś spróbować swoich sił w sportach wodnych? W takim razie wybierz się nad polskie morze. Tamtejsze plaże są wręcz idealnym miejscem do uprawiania tego typu dyscyplin. Złap wiatr w żagle i ciesz się wymarzonymi wakacjami!

Sporty wodne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. I nie bez powodu! To wspaniała rozrywka, która wcale nie wymaga wielkich umiejętności ani ogromnej sprawności fizycznej. Coraz więcej Polaków rezygnuje więc z tradycyjnego na plażowania na rzecz aktywnego wypoczynku. Niemal każda miejscowość nadmorska oferuje szeroki wybór sportów wodnych, jednak jeśli ich uprawianie jest głównym celem twojego wyjazdu, warto udać się w miejsce, w którym warunki są jak najbardziej dogodne. Nie trzeba już jeździć za granicę, by spróbować kitesurfingu czy skuterów wodnych – silne wiatry i piaszczyste plaże naszego wybrzeża stwarzają naprawdę duże możliwości.

Chałupy

Chałupy - idealne miejsce do nauki surfinguTa położona na Helu miejscowość jest doskonale znana wśród fanów sportów wodnych jako stolica polskiego kitesurfingu. To właśnie tam organizowane są najbardziej znane kursy, które prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów na wielu poziomach zaawansowania. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym sportem, czy też ma już pewne doświadczenie w manewrowaniu deską. Występuje też duże zróżnicowanie cenowe, więc istnieje możliwość znalezienia kursu na każdą kieszeń.

Jastarnia

Jastarnia widok z góryKolejnym doskonałym miejscem do kitesurfingu jest Jastarnia. Nieopodal tej miejscowości znajduje się największa na Helu płycizna, która stwarza doskonałe warunki do nauki wielu sportów wodnych. Miejsce to będzie więc doskonałe dla początkujących, gdyż pierwsze kroki z deską oraz upadki będą znacznie łatwiejsze i bardziej bezpieczne, gdy zdarzą się w płytszej wodzie. Miasteczko to także kusi szeroką ofertą i dużym zróżnicowaniem możliwych do wyboru opcji.

Zobacz również: Noclegi w Jastarni

Trójmiasto

Flyboarding - Trójmiasto, sporty wodneTrójmiasto, a zwłaszcza okolice Sopotu, to rejon obfitujący we wszelkiego rodzaju atrakcje i rozrywki przeznaczone dla fanów sportów wodnych. Kitesurfing, rowery, skutery oraz loty spadochronem to tylko część możliwości, jakie ma do zaoferowania odwiedzającym to niezwykłe miejsce. Kolejną ciekawą propozycją jest również nurkowanie oraz podziwianie zatopionych w Zatoce Gdańskiej wraków. Ponadto wizyta w tym miejscu jest także doskonałą okazją do cieszącego się coraz większą popularnością flyboardingu. Czy w Trójmieście w ogóle można się nudzić?

Możesz tam być! Noclegi w Trójmieście w atrakcyjnych cenach znajdziesz w naszej bazie.

Świnoujście

Miejsce to również stwarza niezwykle dogodne warunki dla początkujących adeptów sportów wodnych – woda jest tam dość płytka, wiatry wystarczająco silne, a oferta szkół kitesurfingowych równie bogata, jak w innych punktach wybrzeża. Ponadto okolica ta nie jest taż tak zatłoczona jak Półwysep Helski czy Trójmiasto - region ten jest więc polecany wszystkim tym, którzy marzą o ucieczce od tłumów i turystów.

Zobacz także: sprawdzone noclegi w Świnoujściu

Kołobrzeg

Zwiedzanie wraków - BałtykOkolice Kołobrzegu również stwarzają niezwykłą okazję do nurkowania i podziwiania zatopionych w tym rejonie wraków - można więc skorzystać tam z szerokiej oferty kursów i szkół organizujących tego typu wyprawy. Głównym minusem uprawiania sportów wodnych w tym miejscu jest dość zimna woda. Nie zniechęca to jednak nie ani kitesurferów, ani plażowiczów, którzy co roku tłumnie przybywają do tego urokliwego miasteczka, aby cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem.

A tak wygląda prawdziwa zabawa na desce...

Klaudia Lepiarz