Menu

10 najciekawszych imprez/wydarzeń tego roku

Polskie miejscowości turystyczne zwłaszcza w sezonie kuszą przeróżnymi atrakcjami. Festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe, koncerty, kabaretony, targi czy rekonstrukcje historyczne. Które wybrać? Które warte są poświęcenia cennych kilku dni urlopu? Przygotowaliśmy dla Was garść propozycji z całej Polski.

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach – 29 czerwca

Co roku na początku lipca do Międzyzdrojów przenosi się cała polska śmietanka towarzyska. Aktorzy, piosenkarze, sportowcy, celebryci, politycy, ludzie biznesu i kultury pojawiają się na kilka dni w malowniczym nadmorskim kurorcie, by odcisnąć swą dłoń w słynnej Alei Gwiazd lub pokazać, że wciąż są na topie. Dla wielu fanów polskich artystów to niepowtarzalna okazja, by zdobyć autografy, a nawet spotkać się na chwilę z ulubieńcami. Wszystkiemu towarzyszą koncerty, przedstawienia teatralne, seanse filmowe pod gołym niebem, wernisaże i spotkania autorskie. Być w lipcu na zachodnim wybrzeżu Bałtyku i nie zajrzeć do Międzyzdrojów to grzech!

Sunrise Festival w Kołobrzegu – 22 – 24 lipca

Przenieśmy się w czasie – o niemal miesiąc – i w przestrzeni – na wschód, a dotrzemy na kołobrzeski Sunrise Festival. To święto dla fanów muzyki elektronicznej, na które zjeżdżają ludzie z całej Polski. I nie ma co się dziwić. Imprezę wielokrotnie okrzyknięto najlepszym polskim festiwalem muzyki elektronicznej, zarówno dzięki znakomitej organizacji, jak i światowym gwiazdom, które na nim koncertują. W Kołobrzegu grali m.in. Armin van Buuren, Tiesto czy Paul van Dyk. Co ciekawe, wszystko zaczęło się od… urodzin niejakiego DJ-a Krisa, który 15 lat temu w Mielnie zorganizował okolicznościową imprezę. W kolejnych latach przyjęcie rozrastało się, aż przyjęło formę dzisiejszego festiwalu. Pięknie położony kołobrzeski amfiteatr, najlepsi artyści i cudowna bałtycka plaża – warto pojawić się na Sunrise Festival! Planując udział w imprezie, koniecznie z wyprzedzeniem zarezerwuj noclegi w Kołobrzegu - jest w czym wybierać.

Open'er Festival w Gdyni – 29 czerwca – 2 lipca

Tu także zaczynało się skromnie – jednodniową imprezą muzyczną w Warszawie. Po niemal piętnastu latach Open'er jest największym i najbardziej cenionym festiwalem w Polsce, znajdującym się wręcz w światowej czołówce. Gdyńska impreza co roku przyciąga największe muzyczne gwiazdy, a rzesze fanów z niecierpliwością wyczekują na ogłoszenie line-upu kolejnej edycji. Grali tu Pearl Jam, The Black Keys, Kings of Leon, Bjork, Prince, Coldplay… Łatwiej chyba wymienić, kto z największych światowych muzyków jeszcze do Gdyni nie przyjechał. Bez względu na koncerty, warto pojawić się na gdyńskim Kosakowie, choćby po to, by poczuć niepowtarzalną atmosferę festiwalowego pola namiotowego.

Opener Festival

Sprawdź nasze propozycje noclegów w Gdyni i zarezerwuj sobie miejsce z wyprzedzeniem!

Zlot Pojazdów Wojskowych w Darłowie – 27 czerwca – 3 lipca

A jeśli ktoś woli cięższe klimaty, warto pomyśleć o odwiedzeniu Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie. Na przełomie czerwca i lipca pojawiają się tu dziesiątki imponujących maszyn: czołgów, wozów opancerzonych, motocykli i samochodów, które można obejrzeć, a nawet się na nich przejechać. Wszystko okraszone jest inscenizacjami w wykonaniu najlepszych polskich grup rekonstrukcyjnych. A jeśli letnie wakacje planujemy gdzie indziej, można rozważyć zimową wersję zlotu, która odbywa się w końcu stycznia. Niezależnie od pory roku i pogody, emocje gwarantowane! Oczywiście sprawdzone noclegi w Darłowie znajdziesz w naszej bazie. Tak było podczas ubiegłorocznej edycji:

Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie – 9 lipca

Kabarety cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Skecze najbardziej śmieszą jednak wtedy, kiedy ogląda się je na żywo. A tu najlepsza jest właśnie Mazurska Noc Kabaretowa. Mrągowski amfiteatr, malowniczo położony nad jeziorem Czos, co roku wypełniony jest fanami rozrywki na najwyższym poziomie. Na scenie same kabaretowe sławy, od Ani Mru Mru i Łowców.B po Paranienormalnych, Jurki, Limo i Neo-nówkę. Świetny humor, gorące lato i piękne Mazury. Czy można chcieć czegoś więcej?

Wypoczynek na Mazurach? Wybierz noclegi w Mrągowie spośród naszych propozycji.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie - sierpień

Przenieśmy się do nieodległego Augustowa, gdzie w sierpniu odbywa się najbardziej zakręcona impreza w Polsce. „Co ma pływać, nie utonie” - przekonują organizatorzy szalonego konkursu i z tego samego założenia wychodzą jego uczestnicy, próbując utrzymać na wodzie swe przedziwne wehikuły. Choć zwycięzca będzie tylko jeden, gwarantowana jest dobra zabawa. A publiczność dodatkowo bawią gry i zabawy dla całej rodziny oraz organizowane wieczorem koncerty.

Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway w Toruniu – 23 – 28 sierpnia

Kiedy Toruń starał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, postanowił zorganizować festiwal na europejskim poziomie. Zaprosił więc artystów z całego świata, aby przygotowali dziesiątki świetlnych instalacji. Skutek? Tytułu stolicy kultury Toruń nie zdobył, ale sam festiwal okazał się ogromnym sukcesem. Wystawy, happeningi, przedstawienia, widowiska muzyczne, wszystkie oparte o grę światłem, co roku przyciągają do Torunia tysiące turystów, którzy wieczorami spacerują po przepięknej Starówce podziwiając niezwykłe instalacje. W 2014 roku festiwal otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Najlepszy produkt turystyczny roku”. I to nie jest jedyny powód, by odwiedzić Bella Skyway Festival. Tak wyglądało oficjalne zaproszenien na zeszłoroczną edycję:

Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – 14 – 15 stycznia 2017

Zajrzyjmy na południe Polski, do świątyni polskiej turystyki górskiej – Zakopanego i na najważniejszą w kraju imprezę sportów zimowych – Puchar Świata w skokach narciarskich. Choć „małyszomania” to już przeszłość, legendarny skoczek ma godnych następców, a konkursy na Wielkiej Krokwi stały się małą tradycją. Dodajmy, że tradycją piękną, bo impreza w Zakopanem należy do tych o najbardziej efektownej oprawie. Tysiące kibiców zjeżdżają do zimowej stolicy Polski, by dopingować naszych skoczków i tworzyć niepowtarzalną atmosferę. Ten jeden dzień to najlepszy powód, by darować sobie górskie wędrówki i cieszyć się magią sportu.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle – sierpień / wrzesień

Wino może być francuskie, włoskie, bułgarskie, ewentualnie argentyńskie lub chilijskie. Ale polskie? Tak! Wszyscy, którzy kultywują polskie tradycje winiarskie zjeżdżają się w ostatni weekend wakacji do niewielkiego Jasła. Jeśli planujesz sierpniowy urlop w Bieszczadach, pomyśl o odwiedzeniu tej imprezy, największej w naszym kraju. Podczas Dni Wina można porozmawiać z najprzedniejszymi polskimi znawcami tego trunku i wiele się o nim dowiedzieć. Organizowanych jest wiele degustacji, a na stoiskach warto zakupić rodzime produkty w atrakcyjnych cenach. Impreza nie jest biletowana!

Dni Twierdzy Kłodzkiej - sierpień

Warownia w Kłodzku to jedna z najpotężniejszych i najbardziej tajemniczych budowli obronnych w Polsce. Kiedy stanie się pod jej murami, po prostu zapiera dech w piersiach. W połowie sierpnia twierdza odkrywa przed turystami wiele swoich tajemnic. Organizowana jest wielka rekonstrukcja bitwy o warownię z udziałem kilkuset żołnierzy. Przez całą noc można zwiedzać twierdzę wraz z pruskimi piechurami, a następnego dnia zasiąść do wielkiej Biesiady Fortecznej. W międzyczasie na malowniczym kłodzkim rynku odbywa się jarmark, a imprezę wieńczy koncert muzyki rockowej.