Menu

Co zobaczyć w Gdańsku

Decydując się na pobyt w Gdańsku, musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy spedzić tam czas. Mamy wiele różnych opcji, miasto obfituje w róznorodne atrakcje, które mogą zainteresować przyjezdnych. Co zobaczyć w Gdańsku? Gdzie pójść? Poniżej przedstawiamy kilka wybranych atrakcji:

Miłośników historii zainteresuje możliwość skorzystania z Subiektywnej Lini Autobusowej, która oferuje przejażdkę zabytowym "ogórkiem" - starym autobusem marki Jelcz. Taka wycieczka po Stoczni to interesujace przeżycie, gdzyż na jej trasie znajduje się kilka ważnych miejsc związanych z historią Solidarności i Stoczni.

 

Subiektywna LiniaFani piłki nożnej z pewnością będą chcieli zobaczyć z bliska stadion PGE Arena w Gdańsku, na którym to rozgrywały się niektóre mecze turnieju UEFA Euro 2012. Można wybrać się na zwiedzanie stadionu, trasa obejmuje wiele zakamarków, które nie są dostępne dla kibiców, takie jak: szatnia zawodników, tunel wycodzący na murawę, strefę VIP. Zwiedzanie każdorazowo odbywa się z przewodnikiem.

 

Stadion PGE Arena

PGE Arena, Główne Wejście - foto: Dariusz Boczek


Jeśli zapragniemy troche spokoju, warto wybrać się do Parku Oliwskiego. Znajdziemy tam wiele altanek, dolinek, ścieżek i zakatków wartych zobaczenia. Park urzeka szczególnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Na terenie ogrodu znajduje się również malowniczy staw.

Kolejną atrakcją dzielnicy Oliwa jest ogród Zoologiczny, w którym zaobserwować można prawie 200 różnych gatunków zwierząt. To jedno z największych ZOO w Polsce. Oliwskie ZOO otwarte jest przez cały rok, kiedykolwiek więc przyjedzie się do Gdańska, zawsze można je zwiedzić. Warto tylko pamiętać, że w zimie obiekt otwarty jest tylko do godziny 15.00, a ostatnie wejście ma miejsce o 14.00.

 

ZOO OliwaInną atrakcją jest Muzeum Bursztynu. Znajduje się u wlotu do ulicy Długiej, tuż przy Bramie Wyżynnej, przedstawia niezwykłą wystawę bursztynu. Możemy zobaczyc tu wyjatkowe okazy, w których zatopione zostały ślady przeszłości, takie jak owady czy roślin. Poza jantarem polskim, ekspozycja przedstawia również i takie bursztyny, które pochodzą z różnych zakątków świata.

To tylko klika wybranych atrakcji Gdańska. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli wybierasz się do Trójmiasta, zarezerwuj nocleg:

noclegi Gdańsk
noclegi Gdynia
noclegi Sopot