Menu

Łeba

Łeba - to jedna z bardziej znanych miejscowości nad polskim morzem. W Łebie zapewne nie można się nudzić. Latem czeka na Ciebie całe mnóstwo atrakcji. Wycieczki kutrem po morzu, rejsy po jeziorze Łebsko, Kluki oraz Słowiński Park Narodowy z unikalnymi na skalę europejską ruchomymi wydmami...to jedne z licznych atrakcji które Łeba przygotowała właśnie dla turystów. Mnogość wszelkiego typu obiektów małej i większej gastronomi, organizowane coroczne imprezy sportowe, festyny i koncerty - imprezy plenerowe w Łebie to wszystko dodaje specyficznego klimatu Łeby. Ciekawostką oraz napewno atrakcją będzie to, że Łeba od 1998roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem. Księstwo bije własne monety, produkuje kufle do piwa, wydaje własne znaczki pocztowe. Odbywają się również pochody rycerzy i dam oraz wystawne bale będące wspaniałym wydarzeniem kulturalnym.

Renomę swoją Łeba zawdzięcza również wspaniałym walorom naturalnym, klimatycznym i bogatej ofercie turystycznej. Łeba posiada doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych t.j. windsurfing, żeglarstwo, wędkarstwo.

Łeba słynie również z wyjątkowej czystości barw zawdzięczanej specyficznemu mikroklimatowi i czystości powietrza! Miejscowość tę upodobali sobie wybitni artyści - malarze, fotograficy i filmowcy. Dlatego w Łebie odbywają się cykliczne plenery malarskie, warsztaty filmowe a także fotograficzne

 

Co warto zobaczyć w Łebie: Atrakcje turystyczne Łeba