Menu

Dźwirzyno

Dźwirzyno to niewielka miejscowość oddalona od Kołobrzegu o ok. 12 km. Wzmianki o tej wiosce pojawiają się już w XIII w. W dawnych czasach wioska nazywała się Dwirin, została jednak zgermanizowana i na mapę Polski powróciła doiero po I Wojnie Światowej. Dżwirzyno w XIX w. miało charakter małej wioseczki rybackiej i taką przyjemną wioseczką pozostało.

 

DzwirzynoZmieniło się tylko to, że rybaków tu coraz mniej, a jak grzyby po deszczu powstaja przytulne pensjonaty, domki wypoczynkowe, hotele i campingi. Od kilku już lat Dżwirzyno ma charakter miejscowości uzdrowiskowej - leczy się tu głównie choroby układu oddechowego. Ciekawą atrakcją jest plaża, czysta położona tuż przy lesie, niedaleko ścieżki rekreacyjnej, którą można dojechać do Kołobrzegu na rowerze lub rolkach. Trasa w ciepły słoneczny dzień jest bardzo przyjemna, można zawsze odbić i wstąpic na chwilę na plażę. Rozbudowana sieć noclegowa i gastronomiczna pozwala odocząć i zrelaksowac się. Dźwirzyno to idealna miejscowośc na wczasy z rodziną.

 

Raz w roku głównie latem odbywa się tu impreza sportowa pt "Bieg ku Słońcu" trasa ciągnie sie od Grzybowa do Dźwirzyna wszyscy chętni moga wziąść udział.

 

Proponowane noclegi w Dźwirzynie:

Pokoje Gościnne - Dźwirzyno
Domki - Dźwirzyno
Pensjonaty - Dźwirzyno

 

Foto - autor: JDawid