Menu

Wypoczynek w Zakopanem

Wypoczynek w Zakopanem

 

Każdego roku nadchodzi czas, gdy w okresie naszego urlopu musimy zdecydować o tym, gdzie pojedziemy. W tym tekście spróbujemy Państwa przekonać, że Zakopane to doskonała opcja na wakacje dla całej rodziny.

 

Zakopane, choć nie jest największym miastem na Podhalu, to jednak bez wątpienia przez wszystkich uznawane jest nie tylko za stolicę Tatr, lecz całych polskich gór.

 

Tym, co najbardziej powinno Państwa przyciągnąć do tego rejonu są oczywiście malownicze widoki. Tatry to najpiękniejsze polskie góry, a Zakopane jest znakomitym punktem początkowym dla górskich wycieczek. Wokół samego miasta, a w szczególności w stronę granicy ze Słowacją rozciągają się wspaniałe górskie atrakcje. Każdy z turystów znajdzie coś dla siebie.

 

Jeśli jesteś jedynie „zwykłym” turystą, który nastawia się na minimalny wysiłek fizyczny, to zdecydowanie powinieneś skorzystać z wyciągów krzesełkowych oraz kolejek górskich.

 

Najkorzystniejszą formą podróży na szczyty są koleje linowe. Kolejka linowa na Kasprowy Wierch jest najbardziej popularna wśród turystów. W ciągu zaledwie kilkunastu minut jazdy, przenosimy się w całkiem inny wymiar doznań estetycznych. Jest to najstarszy polski wyciąg linowy, powstały w 1936 roku. Dzięki panoramicznym szybom możemy przez cały czas jazdy podziwiać piękne pejzaże. Z samego szczytu 1987 m n.p.m. widać cały rejon, którego widoki zapierają dech w piersiach.

 

ZakopaneOprócz kolejki na Kasprowy, niezwykle popularna jest trasa na Gubałówkę. Kolejka linowo-terenowa wiedzie z samego miasta, obok placu targowego. Szczyt Gubałówki dominuje nad miastem. To znakomite miejsce do wypoczynku dla całej rodziny. Ponadto wiedzie z niego wiele tras pieszych oraz rowerowych.

 

Dla miłośników pieszych wędrówek, Zakopane i okolice to istny raj. Na sam początek możemy wybrać się na lżejsze trasy. Polecamy przede wszystkim Dolinę Kościeliską oraz Chochołowską. Najbardziej godne polecenia są trasy prowadzące do Doliny Pięciu Stawów - i oczywiście Morskiego Oka, gdzie znajdujemy się bezpośrednio przy najwyższym szczycie Polski, Rysach. Zwiedzenie najważniejszych szlaków może nam zająć kilka dni.

 

Oczywiście Zakopane nie oferuje nam jedynie samych gór. Zarówno w okresie zimowym jak i letnim do stolicy polskich Tatr zjeżdżają najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie. Zawody o Puchar Świata stały się swoistą wizytówką miasta. W mieście ma miejsce wiele widowisk kulturalnych. Lokale gastronomiczne oferują nam wyjątkowy klimat, gdzie możemy wypoczywać po ciężkim dniu.

 

Samo miasto i jego okolice są znakomicie przystosowane na przyjęcie dużej liczby turystów. Liczne noclegi w Zakopanem oferują nam przeróżne ceny oraz standardy. To od nas samych zależy, czego będziemy oczekiwać oraz ile jesteśmy w stanie wydać. Na przedstawienie wszystkich walorów Zakopanego nie starczy tutaj miejsca. Najlepiej samemu się o tym przekonać, przyjeżdżając na Podhale.

 

Proponowane oferty noclegowe w okolicy:

Pensjonaty Zakopane
Pokoje Gościnne Zakopane
Apartamenty Zakopane