Menu

Władysławowo

Władysławowo to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Władysławowo to miejsce gdzie czeka na Ciebie wiele atrakcji...nie tylko przyjemne spacery piaszczystą plażą, czy alejkami wśród sosnowego lasu.. Z plaży widać także Przylądek Rozewie oraz zarys portu. Władysławowo to zdecydowanie miasto gdzie bynajmniej nie będziesz się nudził.

 

Okolica Władysławowa należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a w nim spotkać można unikatowe gatunki roślin. Bez wątpliwości można stwierdzić, że są to wyjątkowo piękne tereny.

 

Władysławowo swoją historią sięga roku 1277 (jako Cetniewo) - 1284 (Wielka Wieś). Na pocz. XIV wieku wieś ta przeszła w ręce Krzyżaków oraz otrzymała przywilej lokacyjny. Jednak dopiero w XX wieku Władysławowo zaczęło się prężnie rozwijać jako osiedle letniskowe.

 

Wypoczynek we Władysławowie szczególnie polecany jest rodzinom z dziećmi - ogromna piaszczysta, czysta plaża zachęca do spędzenia całego dnia bawiąc się piaskiem.

 

Liczne knajpki z jedzeniem, świeżą rybką, plackami po węgiersku i innymi przysmakami wieczorem zmieniają się w kluby pełne młodzieży kożystającej z uroków życia.  

 

Zobacz noclegi w okolicy:

noclegi Władysławowo
noclegi Jastrzębia Góra (~8km)
noclegi Chałupy (~8km)