Lato zbliża się wielkimi krokami, a my coraz częściej myślimy o wakacjach i urlopie, które chętnie spędzamy nad morzem. Jednym z popularnych kierunków na wakacje jest Mielno. Na miejscu czaka na nas wiele atrakcji, a część z nich możemy mieć taniej – wystarczy, że skorzystamy z Mieleńskiej Karty Turysty.

Jest to doskonałe narzędzie umożliwiające oszczędności i korzystanie z licznych zniżek i promocji dostępnych w mieście. Karta jest przeznaczona zarówno dla turystów odwiedzających Mielno na dłużej, jak i na krótkie wypady. Wystarczy zarezerwować noclegi w Mielnie (a właściwie w Gminie Mielno), uiścić opłatę miejscową i odebrać kartę turysty.

Mieleńska Karta Turysty – dlaczego warto?

Mieleńska Karta Turysty to klucz do licznych zniżek i ofert specjalnych w różnych miejscach w Mielnie. Posiadacze karty mogą cieszyć się rabatami w restauracjach, na atrakcje turystyczne oraz wynajem sprzętu sportowego. Dzięki karcie turyści mogą zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie korzystając z bogatej oferty, jaką przygotowało Mielno.

Lista miejsc oferujących zniżki

Atrakcje turystyczne

Mieleńska Karta Turysty jest honorowana w wielu miejscach w Mielnie, oferując różnorodne zniżki i promocje.

Kosmiczny Labirynt (Niegoszcz 25)

To nowoczesna atrakcja, która łączy rzeczywistość rozszerzoną (AR) z aktywnością fizyczną, tworząc unikalne i wciągające doświadczenie. Położony w Niegoszczy, ten labirynt w polu kukurydzy zajmuje imponującą powierzchnię 3 hektarów, z plątaniną ścieżek o łącznej długości nawet 4 kilometrów.

Gra w Kosmicznym Labiryncie polega na przemierzaniu trasy wśród kukurydzy, w której gracze napotykają różne wyzwania i zadania do wykonania. Dzięki technologii AR, uczestnicy mogą zobaczyć sympatycznych kosmitów z planety Umi, którzy rozbili się na Ziemi i potrzebują pomocy w naprawie swojego statku kosmicznego. Uczestnicy gry, za pomocą smartfonów, mogą śledzić przygody kosmitów i wykonywać interaktywne zadania.

Labirynt jest dostosowany do osób w każdym wieku, dzięki czemu zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą cieszyć się tą niecodzienną przygodą. Dla najmłodszych przewidziano tryb gry z prostszymi zadaniami, a dla starszych – bardziej zaawansowane wyzwania. Gra w Kosmicznym Labiryncie to nie tylko doskonała zabawa, ale także sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Cennik:

 • Bilet wstępu bez karty: 25 zł
 • Zniżka z Mieleńską Kartą Turysty: 10% na wszystkie dostępne bilety wstępu

Muzeum – Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach (ul. Morska 37)

to miejsce, które przenosi odwiedzających w przeszłość, ukazując bogatą historię i tradycje rybackiej wioski. Znajduje się w centrum Chłopów i jest obowiązkowym punktem dla wszystkich zainteresowanych kulturą i historią tego regionu.

W muzeum można zobaczyć autentyczne eksponaty związane z życiem codziennym i pracą rybaków, w tym narzędzia rybackie, stare fotografie, dokumenty, oraz tradycyjne stroje rybackie. Ekspozycja pozwala poznać, jak wyglądało życie rybaków przed laty i jakie były ich codzienne wyzwania.

Muzeum często organizuje warsztaty tematyczne oraz wydarzenia edukacyjne, które przybliżają zwiedzającym tradycje rybackie i rzemiosła związane z morzem. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą nauczyć się np. jak wiązać rybackie sieci, czy jak przygotować tradycyjne potrawy rybackie.

Cennik:

 • Bilet wstępu bez karty: 12 zł (normalny)
 • Zniżka z Mieleńską Kartą Turysty: bilet normalny w cenie ulgowego (9 zł)

Kawiarnie i restauracje

 • HOTEL UNITRAL (ul. Piastów 6, Mielno); zniżka: 10% rabatu na dania a`la carte (bez napojów), 10% rabatu na basen rekreacyjny z jacuzzi, 10% rabatu na Termy w klimacie Morza Martwego
 • Lodziarnie – Kawiarnie „Bątkiewicz” (ul. Chrobrego 7, ul. Kościuszki 14F, Mielno; ul. Nadmorska 70, Sarbinowo); zniżka: 10% na cały asortyment (bez alkoholu)
 • Restauracja „POD WYDMĄ” (ul. Wydmowa 2, Mielno); zniżka: 10% na wszystkie dania z karty (z wyłączeniem alkoholu)
 • LODZIARNIE Żmuda – Trzebiatowskich (ul. Morska 15, ul. Kościuszki 15, Mielno); zniżka: 10% na cały asortyment (z wyłączeniem alkoholu)
 • Restauracja „BIAŁA DAMA” (ul. Chrobrego 26a, Mielno); zniżka: 10% na dania z karty menu (z wyłączeniem napojów i alkoholu)
 • Restauracja MOLA MOLA (ul. Chrobrego 53a, Mielno); zniżka: 5% na cały asortyment
 • Restauracja „U RYBAKA” (ul. Kościuszki 12F, Mielno); zniżka: 10% na dania z kuchni (z wyłączeniem napojów i piwa)
 • BISTRO „RYBKA” (ul. Spokojna 2a, Sarbinowo); zniżka: 10% na wszystkie dania z menu (z wyłączeniem napojów i alkoholu)
 • TAWERNA RYBACKA „U Świstaków” (ul. Łąkowa, wejście od ul. Chrobrego 16, Mielno); zniżka: 10% na ryby wędzone

Jak zdobyć Mieleńską Kartę Turysty?

Zdobycie Mieleńskiej Karty Turysty jest proste i wygodne. Karta jest dostępna bezpłatnie na podstawie opłacenia w obiekcie noclegowym w Gminie Mielno opłaty miejscowej. Jest imienna, czasowa i wydawana na określoną liczbę osób.

Kartę można otrzymać w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej w Mielnie przy ul. Chrobrego 3B oraz w sezonowym punkcie informacji turystycznej w Sarbinowie (lipiec – sierpień, siedziba Biblioteki przy ul. Nadmorskiej 27A).

Mieleńska Karta Turysty to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie pobytu w Mielnie. Dzięki gamie zniżek i promocji, karta umożliwia oszczędność pieniędzy oraz korzystanie z atrakcji, jakie oferuje ta nadmorska miejscowość.

Noclegi w Mielnie – rezerwuj taniej

Mielno cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, zwłaszcza w sezonie letnim. Atuty Mielna to piękne plaże, szeroka oferta gastronomiczna oraz liczne atrakcje, które przyciągają zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby poszukujące aktywnego wypoczynku. Baza noclegowa w Mielnie jest bardzo zróżnicowana – od hoteli i pensjonatów, po komfortowe apartamenty i domki w Mielnie.

Ważnym elementem wakacyjnego budżetu są koszty noclegów. Aby płacić mniej, warto skorzystać z możliwości rezerwacji bez prowizji na e-wczasy.pl. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale również masz pewność, że płacisz jedynie za faktyczny koszt pobytu.

Bezpośredni kontakt z wynajmującym ma wiele zalet. Możesz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące warunków pobytu, dodatkowych udogodnień czy atrakcji w okolicy. Bezpośrednia komunikacja pozwala również na negocjację ceny oraz elastyczne podejście do warunków rezerwacji. Dzięki temu masz pewność, że Twój pobyt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz.