Wakacje z rodziną to czas, który możemy spędzić razem i poświęcić go sobie wzajemnie. Bez względu na to, gdzie jedziemy lub lecimy, trzeba się na nie spakować. Jak to zaplanować, by wziąć wszystko, co potrzebne, a jednocześnie nie zmniejszyć swojego komfortu podróży?

Podróżowanie z niemowlętami – planowanie to podstawa

Wybierając się na wakacje z najmłodszymi dziećmi, warto się dobrze przygotować już na etapie planowania podróży. W tym celu można zrobić listę niezbędnych rzeczy i dopisywać na bieżąco do niej to, co nam się przypomni. Dzięki temu przed samym wyjazdem, pakując się, nie będziemy gorączkowo zastanawiać się, czy wszystko wzięliśmy. A z maluchami jest sporo rzeczy do wzięcia. Lepiej zabrać więcej niż za mało. Ubranka, akcesoria, pieluchy czy herbatki oraz ulubione soczki – to wszystko warto mieć ze sobą, jednocześnie pamiętając, że jeśli zapomnimy o czymś, na miejscu także możemy to dokupić, więc nie ma się co nadmiernie stresować, zwłaszcza jeśli podróż odbywa się w granicach Unii Europejskiej, gdzie wszelkie akcesoria dla dzieci muszą spełniać te same normy jakościowe, co w Polsce.

Starsze dzieci warto włączyć do przygotowań!

Już kilkulatki mogą się poczuć pełnoprawnymi podróżnikami. Jak włączyć maluchy i starsze dzieci w podróż? Przede wszystkim pozwolić im na uczestniczenie w pakowaniu. Na rynku dostępne są specjalne walizki dla dzieci, które mają piękny design i funkcjonalność dopasowaną do dzieci (np. np. https://wings24.pl/pl/c/Walizki-dzieciece/20 ). Takie walizki mają ciekawe, dziecięce nadruki i zachęcające kolory. Są w odpowiednim rozmiarze, a dzięki teleskopowej rączce, ułatwiają ich pchanie czy ciągnięcie. Dziecko, przejmując odpowiedzialność za swoją walizkę, czuje się ważne i buduje swoje własne poczucie wartości.

Walizki, torby czy plecaki – jaki bagaż wybrać?

Walizka – duża, mała czy średnia – każda z nich jest bardzo wygodna w podróży, niezależnie od środka transportu. Odpowiednie kółka zapewniają wygodę i ograniczają konieczność dźwigania dużych ciężarów. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż lub na dłużej, z pewnością walizka będzie najlepszym rozwiązaniem. Torby i plecaki są dobre na krótsze podróże, city breaki, wyjazdy służbowe czy na szkolenia. Szczególnie wygodne są plecaki, które równomiernie rozkładają ciężar, nie obciążając nadmiernie kręgosłupa i mięśni. Warto wybierać plecaki ze sztywnymi plecami oraz szerokimi szelkami i dodatkowym pasem piersiowym, które zapewniają największy komfort podczas noszenia.

Czego nie trzeba zabierać?

Wybierając się w podróż, warto pamiętać, że nie wszystko trzeba zabierać ze sobą. Wiele rzeczy można kupić na miejscu lub po prostu tam zastać. Tak jest w przypadku mydeł w płynie, szamponów czy balsamów. W hotelach zwykle są one dostępne, a jeśli nie, można je w przystępnych cenach kupić. W bagażu zajmują one dużo miejsca, a dodatkowo są bardzo ciężkie. Podobnie jest z ręcznikami, które także w bagażu są bardzo obszerne, a w hotelach czy w apartamentach, są one zwykle dostępne.

Pakowanie na wakacje z rodziną nie musi być uciążliwe. Wymaga odrobiny wprawy i spokoju. Ostatecznie nic się nie stanie, jeśli czegoś zapomnimy. Jeśli będzie niezbędne, kupimy to po dotarciu na miejsce.

Popularne nad morzem