Menu

Mazurskie Pofajdoki

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Szczytno
  Wstęp: bezpłatny

Wrocław ma swoje Krasnale, a Szczytno: Mazurskie Pofajdoki. To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Szczytna. W ramach projektu: "Szczytno - promocja mazurskich produktów turystycznych i kulturalnych" na ulicach, placach i w parku pojawiły się zabawne figurki skrzatów (m. in. Rycerz, Drwal, Uciekinier, Jurand, Rabuś, Znachor, Strażak, Ornitolog, Policjant).

 

Pierwsze figurki pojawiły się na placu Juranda koło ławeczki z której można przesyłać pozdrowienia online do najdalszych zakątków świata.

 

Niegdyś Pofajdokiem na Warmii i Mazurach nazywano „postrzelonego i roztrzepanego” młodzieńca, zawsze uśmiechniętego i chętnego do pomocy. Pofajdoki ze Szczytna zapraszają do miasta wszystkich żądnych przygód. Spacerując ich szlakiem, można poznać ciekawe miejsca, zabytki i historię Szczytna. Na poszukiwania warto zabrać ze sobą aparat oraz mapkę, która pomoże odnaleźć wszystkie Pofajdoki (można ją zdobyć w Centrum Informacji Turystycznej w Szczytnie, ul. Henryka Sienkiewicza 1, przy Ratuszu).

 

Pofajdoki w Szczytnie


Zobacz lokalizację na mapie: