Menu

Hala wspinaczkowa

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Jeżów Sudecki

Wyjazd w góry nie zawsze musi oznaczać, że tylko i wyłącznie po górach będziemy chodzić. Możemy się jeszcze przecież na przykład… wspinać! I to niekoniecznie na świeżym powietrzu, ale w specjalnie przystosowanym i przygotowanym do tego obiekcie. Jednym z najlepszych tego typu miejsc w Sudetach jest hala wspinaczkowa „Pochylnia”, która mieści się w Jeżowie Sudeckim.

„Pochylnia” może poszczycić się bardzo dużą ilością tras wspinaczkowych. Jest ich ponad 90 o różnym stopniu trudności, wymagających większych lub mniejszych umiejętności w zakresie wspinaczki. Trasy zostały opracowane do poziomu 7c. „Pochylnia” oferuje nie tylko zwyczajną ściankę, ale także buldery. Na miejscu można skorzystać z pomocy instruktora, a także przejść odpowiednie (wymagane) szkolenie wspinaczkowe.  

Hala wspinaczkowa „Pochylnia” otwarta jest codziennie od poniedziałku do niedzieli, z reguły od godziny 17.00. Wyjątek stanowi niedziela, kiedy można wspinaczkowych sił spróbować również w godzinach przedpołudniowych. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, nie trzeba więc przychodzić ze swoimi linami, przyrządu asekuracyjnego, butów ani uprzężami – wszystko jest dostępne na miejscu za dodatkową, niewielką opłatą. Wstęp kosztuje 14–16 zł, istnieje też możliwość wykupienia biletów rodzinnych, grupowych albo karnetów. Nie ma limitu godzin – na terenie hali przebywać można aż do chwili zamknięcia obiektu.


Zobacz lokalizację na mapie: