Menu

Palmiarnia Lubiechowska w Wałbrzychu

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Wałbrzych

Trochę egzotyki w Polsce? Dlaczego nie! Ale co kojarzy się z egzotyką? Oczywiście… palmy. Jeśli palmy zatem, to najlepiej zobaczyć je w naturalnym środowisku. Kiedy jednak klimat temu nie sprzyja, by palma rosła nam w przydomowym ogródku, wówczas musimy sobie radzić w inny sposób. Na przykład wybierając się do specjalnego miejsca, enklawy tego typu roślinności, znajdującej się w środku zwyczajnego polskiego miasta. Bardzo interesująca pod względem tak ilości okazów, jak i samego sposobu ich zaprezentowania jest Palmiarnia Lubiechowska w Wałbrzychu.

To jeden z najstarszych tego typu obiektów w całej Polsce. Palmiarnia powstała na początku drugiej dekady XX wieku, a koszty jej wybudowania były ogromne. Jest też duża powierzchniowo – zajmuje aż 1900 m kwadratowych, na których mieści ponad 250 gatunków przeróżnych roślin. Spacer po palmiarni to prawdziwa gratka nie tylko dla tych, którzy doskonale znają się na przyrodzie i potrafią rozróżniać poszczególne gatunki, ale i dla tych, którym zależy na zbliżeniu się do egzotyki, niekoniecznie zaś do nauczenia się odróżniania wszystkich tych roślin. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt mieszczenia się w palmiarni nie tylko – jak nazwa by na to wskazywała – samych palm, ale też innych reprezentantów światowej flory.

Palmiarnia czynna jest przez cały rok, poza tradycyjnymi dniami świątecznymi. W zależności od sezonu, jest otwarta dłużej (latem) lub krócej (zimą). Bilety da się kupić albo z przeznaczeniem zwiedzania wyłącznie palmiarni, albo łączone – obejmujące również wejście na zamek Książ.


Zobacz lokalizację na mapie: