Menu

Zamek w Bolkowie

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Bolków

Na mapie naszego kraju jest całkiem sporo imponujących warowni – podziwiać można zarówno ich mury, jak i nieraz również nieźle zachowane wyposażenie. Jedną z takich budowli jest zamek w Bolkowie, wzniesiony w średniowieczu, kiedy stylem dominującym w architekturze był gotyk. Zamek jest jednak gotycki tylko po części – muzeum, które można obecnie zwiedzać, mieści się już na przykład w części renesansowej.

Dlaczego warto odwiedzić zamek w Bolkowie? Przede wszystkim ze względu na ekspozycje, która się w nim mieści. Częściowo ma ona charakter stały, częściowo natomiast – zmienny. Wystawy stałe prezentują głównie budownictwo obronne Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, na terenie którego Bolków leżał. Wystawy czasowe zmieniają się średnio co miesiąc i nawiązują głównie do tematyki historycznej, ale niejednokrotnie również przytaczają wątki społeczne, etnograficzne czy szeroko pojęto kulturowe.

Warto spojrzeć na budowlę również z lotu ptaka albo przynajmniej z większej odległości. Kształtem i sposobem wzniesienia przypomina ona inne zamki, które stawiane były na obecnych terenach Polski przez dynastię Piastów. Kamienna warownia prezentuje się bardzo okazale, przyciągając rzesze turystów z całego kraju.

Zamek w Bolkowie otwarty jest przez cały rok – trzeba jednak pamiętać o poniedziałku, kiedy to wystawy nie są czynne, a także o typowych dniach świątecznych, takich jak m.in. Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Nowy Rok, gdy budowlę również zamyka się dla zwiedzających. Bilety kosztują: 4 zł ulgowy i 7 zł normalny (stan na 2015 r.).


Zobacz lokalizację na mapie:

Wynajem 1 i 2 pokojowych max 6 osobowych rodzinnych apartamentów w pasie nadmorskim 150-300 m od morza w kompleksach Zielone Tarasy i Aquarius

Zobacz

Apartamenty -BALTIC Koło…

Kołobrzeg

od 70 PLN

Serdecznie zapraszamy do nowo wybudowanych apartamentów w stylu skandynawskim. Zobacz

Łódź Wikingów

Rowy

od 0 PLN

Grand Tatry to nasza odpowiedź na Twoje potrzeby. Nowoczesny, komfortowy i oryginalny styl, profesjonalna obsługa sprawią, że poczujesz się wyjątkowo!

Zobacz

Grand Tatry

Białka Tatrzańska

od 110 PLN