Menu

Zamek Czocha w Leśnej

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Leśna
  Wstęp: bezpłatny

Jedną z największych atrakcji sudeckich terenów, zlokalizowaną w Łużycach Górnych, jest Zamek Czocha. Warownia ma długą historię jak przystało na budowlę liczącą już kilka wieków. Zamek został wybudowany w XIII wieku i, co ciekawe, znana jest dokładna data jego wzniesienia (budowa trwała od 1241 do 1247 roku). Jak większość obiektów tego typu, miał służyć obronie pogranicza – miejsce, na którym się znajduje, oddzielało Śląsk od Łużyc. Budynek powstał z rozkazu czeskiego króla Wacława I.

Obecnie Zamek Czocha zwiedzać można w nietypowy sposób. Został on bowiem wykupiony przez prywatnego inwestora i wykorzystany pod stworzenie hotelu oraz centrum kongresowego. Jeśli zatem zależy nam na tym, by obejrzeć budynek od środka, najlepiej skorzystać z usług hotelowych, oferowanych w nim. To jednak niekoniecznie jedyna możliwość obejrzenia tego zabytku – da się wejść na jego teren i zwiedzić zarówno wnętrza zamkowe, jak i dziedzińce. Żeby jednak obiekt zwiedzać, należy robić to tylko pod okiem przewodnika. Wcześniej warto zapoznać się z kalendarzem zamku i godzinami jego otwarcia.

Co poza tym? Poza tym zawsze można pojechać do Suchej (Leśnej) po to, żeby przypatrzeć się budowli z zewnątrz. Robi ona wrażenie i jest imponująca wciąż, mimo przeróżnych kolei losu oraz burzliwych historii, jakie nią targały na przestrzeni wieków. Na Zamku Czocha organizowane są także między innymi: nocne zwiedzanie zamku, piknik średniowieczny czy impreza dla koneserów rycerstwa: Śląski Turniej Rycerski.


Zobacz lokalizację na mapie:


Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami.

Zobacz

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN

Nasze atuty to: cisza, teren otoczony zielenią i młodymi lasami, basen oraz zachwalane przez naszych Gości wyżywienie oraz gorące bułeczki.

Zobacz

Uroczysko z basenem

Dąbrówno

od 47 PLN

PAREM–Apartament w górach–Apartament w Ustroniu.Z myślą o Państwa wypoczynku przygotowaliśmy nowoczesny 6-osobowy apartament, 60m2. 3pokoje-2sypialnie Zobacz

APARTAMENT PAREM

Ustroń

od 250 PLN