Menu

Zamek Czocha w Leśnej

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Leśna
  Wstęp: bezpłatny

Jedną z największych atrakcji sudeckich terenów, zlokalizowaną w Łużycach Górnych, jest Zamek Czocha. Warownia ma długą historię jak przystało na budowlę liczącą już kilka wieków. Zamek został wybudowany w XIII wieku i, co ciekawe, znana jest dokładna data jego wzniesienia (budowa trwała od 1241 do 1247 roku). Jak większość obiektów tego typu, miał służyć obronie pogranicza – miejsce, na którym się znajduje, oddzielało Śląsk od Łużyc. Budynek powstał z rozkazu czeskiego króla Wacława I.

Obecnie Zamek Czocha zwiedzać można w nietypowy sposób. Został on bowiem wykupiony przez prywatnego inwestora i wykorzystany pod stworzenie hotelu oraz centrum kongresowego. Jeśli zatem zależy nam na tym, by obejrzeć budynek od środka, najlepiej skorzystać z usług hotelowych, oferowanych w nim. To jednak niekoniecznie jedyna możliwość obejrzenia tego zabytku – da się wejść na jego teren i zwiedzić zarówno wnętrza zamkowe, jak i dziedzińce. Żeby jednak obiekt zwiedzać, należy robić to tylko pod okiem przewodnika. Wcześniej warto zapoznać się z kalendarzem zamku i godzinami jego otwarcia.

Co poza tym? Poza tym zawsze można pojechać do Suchej (Leśnej) po to, żeby przypatrzeć się budowli z zewnątrz. Robi ona wrażenie i jest imponująca wciąż, mimo przeróżnych kolei losu oraz burzliwych historii, jakie nią targały na przestrzeni wieków. Na Zamku Czocha organizowane są także między innymi: nocne zwiedzanie zamku, piknik średniowieczny czy impreza dla koneserów rycerstwa: Śląski Turniej Rycerski.


Zobacz lokalizację na mapie:


Pensjonat oraz domki letniskowe w Dąbkach.Na terenie obiektu sauna,jaccuzzi, bilard, plac zabaw, internet Wi-Fi.

Zobacz

Bursztyn - pokoje oraz do…

Dąbki

od 25 PLN

RABAT -50% taniej !! MAJ,CZERWIEC 2018. DOMKI LETNISKOWE 250m od morza, cisza, spokój, las. INTERNET bezprzewodowy WiFi do Państwa dyspozycji i wiele. Zobacz

NawaraPARK - NOWE Domki z…

Pobierowo

od 30 PLN

Wypoczynek w spokojnej okolicy z widokiem na Giewont, 20min. do Krupówek i na szlaki przez Dol.Strążyską. WiFi, kominek, ogród z altaną, grill.

Zobacz

Willa TATRYDOM Noclegi Za…

Zakopane

od 40 PLN