Menu

Zamek Czocha w Leśnej

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Leśna
  Wstęp: bezpłatny

Jedną z największych atrakcji sudeckich terenów, zlokalizowaną w Łużycach Górnych, jest Zamek Czocha. Warownia ma długą historię jak przystało na budowlę liczącą już kilka wieków. Zamek został wybudowany w XIII wieku i, co ciekawe, znana jest dokładna data jego wzniesienia (budowa trwała od 1241 do 1247 roku). Jak większość obiektów tego typu, miał służyć obronie pogranicza – miejsce, na którym się znajduje, oddzielało Śląsk od Łużyc. Budynek powstał z rozkazu czeskiego króla Wacława I.

Obecnie Zamek Czocha zwiedzać można w nietypowy sposób. Został on bowiem wykupiony przez prywatnego inwestora i wykorzystany pod stworzenie hotelu oraz centrum kongresowego. Jeśli zatem zależy nam na tym, by obejrzeć budynek od środka, najlepiej skorzystać z usług hotelowych, oferowanych w nim. To jednak niekoniecznie jedyna możliwość obejrzenia tego zabytku – da się wejść na jego teren i zwiedzić zarówno wnętrza zamkowe, jak i dziedzińce. Żeby jednak obiekt zwiedzać, należy robić to tylko pod okiem przewodnika. Wcześniej warto zapoznać się z kalendarzem zamku i godzinami jego otwarcia.

Co poza tym? Poza tym zawsze można pojechać do Suchej (Leśnej) po to, żeby przypatrzeć się budowli z zewnątrz. Robi ona wrażenie i jest imponująca wciąż, mimo przeróżnych kolei losu oraz burzliwych historii, jakie nią targały na przestrzeni wieków. Na Zamku Czocha organizowane są także między innymi: nocne zwiedzanie zamku, piknik średniowieczny czy impreza dla koneserów rycerstwa: Śląski Turniej Rycerski.


Zobacz lokalizację na mapie:

Oferujemy Państwu wypoczynek w nowo wybudowanym, nowoczesnym obiekcie i komfortowych domkach MAXIM WCZASY TURNUSY REHABILITACYJNE I ZDROWOTNE Szczegóły oferty znajdzieesz w zakładce Oferty Specjalne Zobacz

Dom Wypoczynkowy Maxim

Dom Wypoczynkowy Maxim

Łeba

od 80 PLN

Zobacz
Domki Drewniane Ośrodek dla Rodzin z Małymi Dziećmi Animacje w Cenie Pobytu Plac Zabaw XXXL ZAPRASZAMY Zobacz

Domki - Ośrodek Wypoczynk…

Ośrodek znajduje się nad jeziorem Busko w gminie Wierzchowo na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Drawskiego. Domki 4 i 6 osobowe. Własna plaża!

Zobacz

Domki Letniskowe Kalem

Domki Letniskowe Kalem

Żabin

od 40 PLN

Zobacz