Menu

Wyciąg krzesełkowy na Szrenicę

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Szklarska Poręba

Karkonosze to najwyższe góry Sudetów, a przez wielu uznawane są równocześnie za najpiękniejsze. Bez wątpienia można powiedzieć o nich również to, że przyciągają turystów tak z kraju, jak i z zagranicy różnorodnością krajobrazów, budową geologiczną i interesującymi obiektami wybudowanymi tak ręką człowieka, jak i Natury. Jednym z popularniejszych i najwyższych szczytów Karkonoszy jest bez wątpienia Szrenica – to na nią prowadzi trasa wyciągu krzesełkowego i na jej stokach w czasie zimy można do woli szusować na nartach czy na snowboardzie.

Do Szrenicy najbliżej jest ze Szklarskiej Poręby, od strony czeskiej natomiast – z Jakuszyc. Stamtąd też najlepiej wybierać się na górę, gdy zapragniemy zimowego szaleństwa na stoku. Na samym szczycie Szrenicy zlokalizowana jest stacja wyciągu krzesełkowego. Z góry zjeżdżać mogą zarówno doświadczeni narciarze (funkcjonuje czarna trasa fisowska), jak i osoby o mniejszych stopniu wprawy w tego typu jeździectwie – poza czarną trasą istnieją także dwie trasy czerwone i niebieskie. Dostępność poszczególnych dróg najlepiej sprawdzać na bieżąco na stronie internetowej. Podobnie i cennik, który obejmuje wiele różnorodnych wariantów – można wykupić bilet jednodniowy, kilkudniowy, kilkugodzinny, przedpołudniowy, popołudniowy, karnet… Do wyboru, do koloru.

Na szczycie Szrenicy stoi ponadto schronisko górskie – jeśli komuś zależy na tym, by spędzić na nartach więcej niż jeden dzień, z powodzeniem może się w nim zatrzymać.


Zobacz lokalizację na mapie: