Menu

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Adamów

„Knieja” to muzeum, które powstało w Nowosiółkach z inicjatywy prywatnej. Funkcjonuje od roku 2002 i – po dziś dzień – ma się całkiem dobrze. To miejsce interesujące przede wszystkim ze względu na profil eksponatów, które są w nim prezentowane. Główną atrakcję stanowią bowiem trofea łowieckie, pochodzące nie tylko z terenów Bieszczadów, ale też z miejsc tak odległych jak Laponia czy Syberia.

 

Poza tym w muzeum postawiono na działalność edukacyjno-przyrodniczo-regionalną. Po pierwsze, jeśli chodzi o edukację przyrodniczą, poza niezwykłymi i dość egzotycznymi trofeami zobaczyć można tam poroże sarny i jelenia. Nie znalazły się one tam przez przypadek – chodzi o przedstawienie różnych form rozwoju ich poroża oraz o ich porównanie. Edukacja regionalna dotyczy natomiast fragmentu ekspozycji na temat Nowosiółek i okolic. Prezentowane są w niej zdjęcia i dokumenty obrazujące historię tak tego miejsca, jak i całych Bieszczadów. Co bardziej aktywni wyruszyć mogą jeszcze ponadto w drogę ścieżką przyrodniczą, a ich celem będzie szukanie tropów karpackiej zwierzyny.

 

Wstęp do muzeum możliwy jest w każdym miesiącu, w sezonie letnim „Knieja” jest otwarta nieco dłużej niż w pozostałe dni w roku. Ceny biletów wahają się od 4 do 6 zł. Jeśli ktoś sobie życzy, może zamówić tam, za dodatkową opłatą, usługę przewodnicką.

 

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie "Knieja"
Nowosiółki 30, 38-604 Hoczew


Zobacz lokalizację na mapie:


TATRZAŃSKI DWOREK w Poroninie-Białym Dunajcu to dom wczasowy utrzymany w stylu góralskiego domu znajdujący się zaledwie 6 km od centrum Zakopanego oraz 4 km od Term Podhalańskich.

Zobacz

Tatrzański Dworek

Biały Dunajec

od 46 PLN

Domki wypoczynkowe w spokojnej okolicy, bliskość pięknej, piaszczystej plaży, komfortowe wyposażenie domków, atrakcyjne ceny, bliskość Centrum Sportu

Zobacz

Domki wypoczynkowe Duet

Dźwirzyno

od 68 PLN

REZERWACJE 2018 r. * DOMKI CAŁOROCZNE 4-6 os. Z CENTRALNYM OGRZEWANIEM * DOMKI DREWNIANE 4 os. oraz 4-6 os.* APARTAMENTY 4-os. * TELEFON 698 625 005

Zobacz

Domki & Apartamenty "KORA…

Sarbinowo

od 20 PLN