Menu

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Cisna

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej jest otwarte na turystów zjeżdżających licznie na bieszczadzkie ziemie. Dzięki temu jeśli ktoś miałby ochotę na różnego rodzaju rozrywkę w Bieszczadach, z powodzeniem może wybrać się do GCKiE po to, by uzyskać tam informacje na temat wydarzeń, które aktualnie mają miejsce, a także tych, które są planowane.

 

W Centrum dzieje się dużo. Organizowane są różnego rodzaju zajęcia cykliczne, warsztaty, pokazy filmowe czy spotkania tematyczne – te przeznaczone przede wszystkim dla mieszkańców gminy, niemniej jednak jeśli ktoś przybywa do Cisnej na więcej niż jeden dzień, może z powodzeniem w nich uczestniczyć. Festiwali, będących imprezami organizowanymi wielorazowo, jest aż pięć. To między innymi festiwale muzyczne Natchnieni Bieszczadom czy Bies Czad Blues, jak również filmowe, takie jak Watch Docs, czyli festiwal filmów dokumentalnych, prezentujących produkcje na temat praw człowieka.

 

W 2013 r. na terenie Cisnej, również z inicjatywy GCKiE, otwarta została Galeria Przy Pętli, w której obejrzeć można twórczość nie tylko lokalnych artystów, ale też tych, którzy nawiązują w swoich obrazach, grafikach, fotografiach bądź rzeźbach do tematyki bieszczadzkiej, sami jednak na terenach tych nie mieszkając.

 

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej
Cisna 23, 38-607 Cisna


Zobacz lokalizację na mapie: