Menu

Bochnia - Kopalnia Soli

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Bochnia

Kopalnia Soli w Bochni to miejsce z różnych powodów niesamowite. Przede wszystkim nawiązuje do tradycji wydobywania soli, która w naszym kraju sięga czasów średniowiecznych. Dziś można z powodzeniem kopalnię zwiedzać, poznając przy tym historię wydobycia białego kruszcu oraz dowiadując się wielu dodatkowych, a niezmiernie ciekawych rzeczy na ten temat. Nie bez powodu kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – jest zabytkiem klasy zerowej, o czym przekonać warto się samodzielnie.

Kopalnia Soli w Bochni oferuje – poza możliwością zwiedzania podziemnych korytarzy i grot – cały szereg dodatkowych atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Szkoły mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, zakłady pracy natomiast mogą zdecydować się na wycieczkę integracyjną właśnie do kopalni. Ponadto na terenie obiektu działa prężnie hotel ze SPA. Nie ma się czemu dziwić – sól działa dodatnio na cały układ oddechowy, o czym przekonać można się właśnie w Bochni. Niejednego zainteresuje także funkcjonujący tam Park Archeologiczny, jak również lokalne centrum konferencyjne.

Jest więc Kopalnia Soli w Bochni z jednej strony muzeum, z drugiej natomiast uzdrowiskiem, a także miejscem, do którego wybrać się można na przyjemną czy to weekendową, czy też wakacyjną wycieczkę. Kopalnię zwiedzać można przez cały tydzień. Ceny biletów zależne są od miesiąca, sezonu oraz od tego, czy przychodzi się samemu, czy z grupą. Bilety indywidualne kosztują od 23 (ulgowy poza sezonem) do 40 zł (normalny w sezonie), grupowe i rodzinne są tańsze.


Zobacz lokalizację na mapie:

AZALIA

AZALIA

Ustronie Morskie

Zobacz
AZALIA

Ustronie Morskie

od 90 PLN

Zobacz

O.W. Majed

O.W. Majed

Dźwirzyno

Zobacz
O.W. Majed

Dźwirzyno

od 180 PLN

Zobacz