Menu

Muzeum Browaru w Żywcu

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Żywiec

Jadąc do Żywca, nie sposób ominąć jednej z głównych atrakcji tego miasta – Browaru założonego w połowie XIX wieku przez arcyksięcia Albrechta Habsburga. Do dziś jest to wiodące tego typu miejsce w kraju jeśli chodzi o produkcję piwa, ale również i z innego powodu – żywiecki browar jest też największy w Polsce. Znajduje się stosunkowo niedaleko dworca PKP (najlepiej do niego podjechać, ale można też podejść) – aby do niego dotrzeć, trzeba kierować się w stronę południową miasta. Browaru nie da się przegapić, jego hale i maszyny zajmują bowiem ogromną powierzchnię.

Muzeum Browaru w Żywcu to jednak również, jak sama nazwa wskazuje, muzeum. Oznacza to tyle co możliwość jego zwiedzania. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, a żeby móc w nim uczestniczyć, trzeba wcześniej zgłosić swój udział telefonicznie bądź mailowo. Muzeum zawiera ekspozycję historyczną, nawiązującą do długich dziejów browaru, natomiast sam browar zwiedza się w sposób nietypowy – patrzy się bowiem nie na skostniałe maszyny, a na urządzenia, które po dziś dzień funkcjonują i są wykorzystywane do produkcji złotego trunku. W czasie wycieczki można zdecydować się na opcję albo oprowadzania po samym muzeum, albo po jednym i drugim (a więc również po samym browarze).

Muzeum czynne jest tak, jak zwykle czynne są muzea, a więc od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00, w poniedziałek natomiast jest zamknięte. Ceny wahają się od 15 zł (dla osób niepełnoletnich) do 25 – 30 zł dla osób pełnoletnich wraz z degustacją piwa bądź soku oraz otrzymaniem pamiątkowego gadżetu.

 

Muzeum Browaru Żywiec
ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec
Tel. +48 33 861 24 57


Zobacz lokalizację na mapie:

Serdecznie zapraszamy do nowo wybudowanych apartamentów w stylu skandynawskim. Zobacz

Łódź Wikingów

Łódź Wikingów

Rowy

od 0 PLN

Zobacz

KWIECIEŃ,MAJ,CZERWIEC OD 80 ZŁ Całoroczne ekologiczne domki z klimatem, dla 2-8 osób, spokojna okolica, blisko morza

Zobacz

Całoroczne domki letnisko…

Ośrodek Walcownik w Sianożętach, 150 m od morza, parking, wypożyczalnia rowerów, sauna, jacuzzi, kawiarnia, plac zabaw, pokoje i domki z łazienkami

Zobacz

Ośrodek Wczasowy "Walcown…

Ośrodek Wczasowy "Walcownik"

Sianożęty

od 70 PLN

Zobacz