Menu

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Kościerzyna

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie znajduje się w barokowym dworku z początku XVIII wieku, w którym urodził się Józef Wybicki, twórca „Mazurka Dąbrowskiego”. W Muzeum prezentowane są dwie wystawy stałe: „Józef Wybicki i jego epoka" oraz „Rola Mazurka Dąbrowskiego w kształtowaniu świadomości narodowej Polaków w XIX i XX w.".

 

Można tu zobaczyć meble, broń białą i palną, gobeliny, orzełki wojskowe, medale, biżuterię patriotyczną, ryciny, rękopisy, obrazy, karty pocztowe, śpiewniki czy archiwalne wydawnictwa muzyczne dotyczące hymnu polskiego oraz jego twórcy. Warto zaznaczyć, że eksponaty pochodzące z XVIII, XIX i XX w. w większości powstały na terenie Polski, jednakże część z nich pochodzi z Francji, Niemiec, Anglii, Włoch oraz USA.

 

W sezonie organizowane są tu imprezy plenerowe, m.in.: Bieg Mazurka Dąbrowskiego, Batalia Napoleońska

 

Bilety:
- ulgowy: 3 zł
- normalny: 7 zł.
- rodzinny: 15zł.
- piatek: wstęp bezpłatny

 

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
Będomin
tel. 58 687 71 83


Zobacz lokalizację na mapie:

Wczasy oraz weekendy dla rodzin z dziećmi,wędkarzy,grzybiarzy.

Zobacz

PANORAMA Ośrodek Wczasowy

PANORAMA Ośrodek Wczasowy

Więcbork

od 25 PLN

Zobacz
RABAT -50% taniej !! WRZESIEŃ 2018. DOMKI LETNISKOWE 250m od morza, cisza, spokój, las. INTERNET bezprzewodowy i wiele innych... Zobacz

NawaraPARK - NOWE Domki z…

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą noclegów w Kudowie Zdroju oraz do skorzystania z miejsc noclegowych w pokojach oraz apartamentach. 

Zobacz

Willa Sasnssouci-Dauc

Willa Sasnssouci-Dauc

Kudowa Zdrój

od 65 PLN

Zobacz