Menu

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Kowary

Prezentowane w Kowarach miniatury wykonane zostały w skali 1:25. Oznacza to, że rzeczywiście nie są duże, niemniej jednak precyzja, z jaką powstały i szczegółowość detali przyciągają turystów – zarówno tych, którzy na Dolnym Śląsku zawitali po raz pierwszy, jak i tych, którzy z regionem są związani od dziecka. W parku zobaczyć można ponad 40 obiektów architektonicznych, nie tylko budynków mieszkalnych w postaci dworków czy zabytków, ale także kościołów i innych obiektów sakralnych, a nawet starówek miast. Plany przewidują realizację kolejnych projektów i powstanie nowych makiet.

 

Uważne zwiedzenie parku trwa około godziny, choć nie ma ograniczeń co do czasu pobytu na terenie mini-muzeum. Warto je zobaczyć zwłaszcza wieczorem, kiedy miniatury zostają oświetlone. Twórcy miejsca zachęcają turystów również do odwiedzenia w międzyczasie sklepu z lokalnymi wyrobami rzemieślniczymi i do położonej na terenie parku kawiarni.

 

Park Miniatur otwarty jest codziennie w godzinach od 9.00 do 17.00, a ceny biletów wstępu zależą od tego, czy przychodzi się zwiedzać indywidualnie, czy grupowo (grupa musi liczyć minimum 15 osób). Bilety normalne dla indywidualnych zwiedzających kosztują 18 zł, dla seniorów, osób niepełnosprawnych i studentów – 16 zł, dla młodzieży w wieku 14–18 lat – 15 zł, a dla dzieci do lat 14 – 14 zł. Natomiast od biletów grupowych odliczyć trzeba 10%. Wszystkie ceny zawierają usługę przewodnicką, nie trzeba więc już tej dodatkowo wykupywać.


Zobacz lokalizację na mapie: