Menu

Park Odkrywców w Szklarskiej Porębie

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Szklarska Poręba
Adres: Kilińskiego 11-13
  Wstęp: płatny

Najwyższy park linowy w Polsce znajduje się w Szklarskiej Porębie. Co znaczy, że jest najwyższy? Krótko mówiąc, chodzi o to, że z jednej strony jest on najwyżej położony, z drugiej – że trasy rozlokowane są wysoko. Dlatego chodzenie po każdej z nich stanowi nie lada wyzwanie i przeżycie zarówno dla małych miłośników przygody, jak i dla tych nieco i dużo większych.

 

W parku stworzone zostały trzy trasy, o różnym stopniu trudności. Najłatwiejsza przeznaczona jest dla dzieci, dwie pozostałe dla  młodzieży i dorosłych. Na każdej trasie zadbano nie tylko o podstawę, a więc o bezpieczeństwo, ale również o wiele dodatkowych atrakcji, łącznie naliczyć ich można aż 60, spośród nich wymienić można nie tylko różnego rodzaju zjazdy, surferem czy tyrolką, ale też taras widokowy, a więc miejsce odpoczynku. 


Park Odkrywców zlokalizowany jest przy ulicy Kilińskiego w Szklarskiej Porębie. Ceny za pierwsze wejście na trasę wahają się między 20 zł (za trasę dziecięcą) a 40 zł (za najtrudniejszą trasę dla dorosłych). Każde kolejne wejście jest już tańsze – o 5 zł na trasie dziecięcej i o 10 zł na trasie dla dorosłych. Podobnie zorganizowane grupy (wycieczki szkolne, ale nie tylko – chodzi przede wszystkim o fakt bycia grupą) mogą liczyć na rabat.


Zobacz lokalizację na mapie: